• In English
 • У Міністерстві фінансів відбулося підписання договору про хеджування валютного ризику між Німецько-українським фондом та Кредитною установою для відбудови (KfW)
  опубліковано 07 квітня 2017 року о 09:21

  6 квітня у Міністерстві фінансів відбулось підписання договору про хеджування валютного ризику між Німецько-українським фондом (НУФ) та Кредитною установою для відбудови (KfW). Участь у підписанні взяли заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Буца, виконавчий директор НУФ Олег Стринжа та Директор бюро KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке.

  Німецько-український фонд здійснює кредитування малих та середніх підприємств (МСП) через банки-партнери. Ресурси НУФ для подальшого надання позик банкам формуються переважно за рахунок довгострокових кредитів у євро від Уряду Німеччини, які надаються через KfW. НУФ розуміє потребу банків та МСП саме у гривневих ресурсах, і бажає їх надавати, але за умови конвертації залучених валютних кредитів у гривню НУФ наражатиметься на валютний ризик. Європейський Союз, розуміючи важливість активізації кредитування МСП в Україні, запропонував за програмою ЄС EU4Business взяти на себе частину валютного ризику НУФ в сумі 5,2 млн. євро. Відповідно до підписаного сьогодні договору, Європейська комісія готова через KfW відшкодувати НУФ до 30% втрат, які можуть виникнути внаслідок несприятливої зміни кусу гривні по відношенню до євро за кредитними програмами НУФ на суму до 17 млн євро. KfW в даному підписанні виступає агентом Європейської комісії із впровадження механізму хеджування для НУФ.

  Програми НУФ спрямовані на підтримку реального сектору економіки, який є основою процвітання розвинених економік світу, та створення нових робочих місць. Кредитні програми Німецько-українського фонду передбачають спеціальні умови кредитування на розвиток і підтримку бізнесу підприємств мікро, малого та середнього бізнесу. У квітні 2017 року НУФ розпочинає кредитування за новою програмою. За рахунок залученої через KfW позики від Уряду Німеччини в сумі 10 млн. євро НУФ надаватиме банкам довгострокові ресурси у гривні, що простимулює пожвавлення кредитування МСП. Таке фінансування є вкрай важливим для розвитку підприємництва.

  "Важливою особливістю цього проекту є те, що ми об'єднуємо можливість залучення фінансування з можливістю видачі позик у національній валюті. Такий підхід підвищить інтерес ринку до цього продукту. Це дуже важливий крок, і ми створюємо хорошу основу для інших міжнародних кредиторів, надаючи їм можливість використовувати новий спосіб підтримки нашої реальної економіки шляхом надання ресурсів у національній валюті України" - зазначив заступник Міністра Юрій Буца.

  Довідково

  Німецько-український фонд (НУФ) – неприбуткова установа, заснована у 1996 році Національним банком України, Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України та Німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW). Метою діяльності НУФ є посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери. Управління коштами НУФ здійснює Державна установа «Офіс адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва» Міністерства фінансів України.