• In English
 • Мінагрополітики відкрило дискусійну панель з питань реформування системи державної підтримки
  опубліковано 06 квітня 2017 року о 17:34

  Сьогодні, 6 квітня, відбувся відкритий практичний семінар з питань реформування системи державної підтримки в Україні у м. Мелітополь, Запорізької обл. Захід пройшов у рамках Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Участь у семінарі взяли представники Міністерства, експерти Проекту ЄС в Україні, місцеві органи влади, представники с/г асоціацій та виробники аграрної продукції.

  «У 2017 році система державної підтримки аграрного сектору принципово змінилася. Ці нововведення мають бути обговорені громадськістю під час відкритої дискусії. Сподіваюся, що такі семінари стануть якісною платформою для продуктивного діалогу та напрацювання ефективних інструментів для системної підтримки АПК», - прокоментував Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

  Під час семінару, який складався із трьох блоків, учасники отримали змогу дізнатися про особливості системи державної підтримки у 2017 році.

  Так, на початку представники Мінагрополітики проінформували учасників про основні бюджетні параметри та механізми імплементації програм державної підтримки сільгоспвиробників (http://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=23433). Ключовими темами першого блоку стали нові параметри бюджету підтримки АПК, особливості порядку надання бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників, програма підтримки закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, інвестиційно-кредитне забезпечення фермерських господарств, спеціалізовані інструменти авансового фінансування – форвардні закупівлі, аграрні розписки.

  Під час другого блоку учасники детально обговорили перспективи удосконалення системи державної підтримки АПК з урахуванням міжнародного досвіду.

  Остання частина семінару передбачала дискусійну панель, під час якої учасники змогли отримати відповіді на запитання, внести пропозиції та резюмувати отриману інформацію.

  Другий семінар заплановано на 12 квітня 2017 року у Львівській області за участі представників із сусідніх регіонів.