• In English
 • Вадим Черниш взяв учать у міжнародній конференції в Гельсінкі
  опубліковано 06 квітня 2017 року о 14:43

  Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш перебуває з робочим візитом у м. Гельсінкі (Фінляндія) з метою вивчення найкращих практик вирішення конфліктів та отримання досвіду у сфері побудови мирного діалогу на прикладах інших держав, які перебувають у конфлікті.

  На запрошення Міністра закордонних справ і Міністра зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вадим Черниш взяв участь у дискусії щодо лідерства в національному діалозі в умовах конфлікту на Третій міжнародній конференції з питань національних діалогів і неформальних діалогів з неурядовими організаціями. Мета конференції – сприяння процесу накопичення знань та розширення досвіду ведення національних діалогів політиками, експертами та науковцями. Тема конференції незмінно стосується вивчення та обговорення механізмів врегулювання конфліктів на державному рівні та побудови миру в країнах, де конфлікти тривають, або завершились. Дискусія із залученням широкого кола фахівців та представників влади різних країн дозволяє активізувати політичну участь у процесі побудови миру та випрацювати нові підходи до управління змінами в нестабільні часи.

  Під час конференції Вадим Черниш розповів про досвід України в налагодженні діалогу та подоланні наслідків конфлікту шляхом реалізації Плану заходів щодо реінтеграції населення, яке проживає на територіях, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

  Потенціал таких національних діалогів – це потужний підхід до попередження та припинення конфліктів, фактично, це дискусія для того, аби залишатися живими, – зазначають організатори конференції. Така платформа надає необхідні інструменти для трансформації суспільствам, враженим конфліктами.

  Також в рамках візиту до Фінляндії Вадим Черниш зустрівся з Президентом Фінляндії у 1994-2000 роках, дипломатом, співробітником ООН, лауреатом Нобелівської премії миру (2008 р.) Мартті Ахтісаарі. Міністр поінформував Президента про ситуацію в Україні та про зусилля, які докладає український Уряд для врегулювання конфлікту. В свою чергу Мартті Афтісаарі поділився власним багаторічним досвідом в якості посередника.