• In English
 • Уряд сподівається на остаточне скасування рішень про додаткові платежі за транспортування газу і наполягає на визначенні вартості доставки палива в рамках вже установленої граничної ціни на газ
  опубліковано 04 квітня 2017 року о 23:07

  Кабінет Міністрів України сподівається, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг здійснить остаточний перегляд свого рішення про введення абонентської плати за транспортування газу, скасує додаткові платежі для споживачів і виходитиме з того, що плата за транспортування палива має визначатися в рамках вже установленої граничної ціни на газ, яка на сьогодні становить  6879 грн.  Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. 

  "Уряд установив граничну ціну (на газ), яка відповідає ринковій ціні. І в цій ціні є транспортування. І завдання було - визначити в цій ціні ціну транспортування газу, - сказав Володимир Гройсман. - І для мене було очевидне, що два плюс два - чотири, а вони (НКРЕКП) порахували, що два плюс два - вісім. Людина в багатоповерховому будинку раптом мала платити більше. Між тим, не може бути іншого рішення, коли є гранична ціна. В межах цієї ціни визначайте, скільки коштує транспорт, і скільки коштує паливо".      

  Глава Уряду підкреслив, що логіка Уряду в тому, аби не збільшити остаточні рахунки для споживачів. "Сподіваємося, рішення про введення абонплати за газ буде остаточно переглянуте", - наголосив він.

  Нагадаємо, абонентна плата за газ була введена з 1 квітня рішенням НКРЕКП на вимогу законодавства про ринок газу та Кодексу транспортних мереж. Разом з тим, за підрахунками Кабінету Міністрів, таке рішення спричинило зростання платежів за газ в середньому в 1,3-3 рази в залежності від категорії споживачів. Саме тому Глава Уряду в понеділок, 3 квітня, звернувся до керівництва НКРЕКП з пропозицією переглянути рішення щодо введення абонплати в тому вигляді, в якому воно було ухвалене початково. 4 квітня НКРЕКП призупинило дію свого рішення, і остаточну крапку в цьому питанні буде поставлено, як очікується, 10 квітня.