• In English
 • Сергій Яровий: МВС має достатньо сил і засобів для забезпечення публічної безпеки та правопорядку під час "Євробачення"
  опубліковано 04 квітня 2017 року о 15:39

  Про це 4 квітня під час командно-штабних навчань у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» заявив перший заступник Міністра внутрішніх справ України генерал-полковник Сергій Яровий. За його словами, за попередньою оцінкою правоохоронців, на пісенний конкурс «Євробачення-2017» прибуде щонайменше 20 тисяч гостей.

  Участь у навчаннях взяли також заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров, перший заступник глави Державної прикордонної служби Василь Серватюк, очільник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, а також керівники підрозділів Національної поліції та Державної міграційної служби. 

  За словами Сергія Ярового, окремий ситуативний центр МВС контролюватиме усю безпеку, робитиме аналітику, прогнозуватиме і оперативно реагуватиме на всі виклики, які можуть статися під час підготовки і проведення пісенного конкурсу.

  «Ми розуміємо, що не всі намагатимуться просто приїхати в Україну подивитися, а деякі матимуть і інші задуми. Тому найголовніше – передбачити все, починаючи з кордону, починаючи з аеропорту Бориспіль. Саме тому перший етап навчань ми проводимо безпосередньо тут по порядку прикордонного контролю», - зазначив Сергій Яровий.

  Він також повідомив, що під час проведення пісенного конкурсу «Євробачення» заплановано три режими роботи: посилений, піковий та надзвичайний.

  «Ми можемо з впевненістю сказати, що поліція, гвардія та прикордонна служба готові до будь-яких форс-мажорних ситуацій», - додав перший заступник Міністра внутрішніх справ. 

  Перший заступник глави Держприкордонної служби Василь Серватюк зазначив, що Державна прикордонна служба готова за компетенцією відомства до виконання завдань по «Євробаченню-2017».

  Він нагадав, що маючи практичний досвід забезпечення пропуску під час масштабних заходів, набутий під час проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012», прикордонне відомство активно готується до «Євробачення-2017».

  Василь Серватюк наголосив, що перед Державною прикордонною службою України стоїть конкретне завдання – забезпечити ритмічний пропуск через державний кордон учасників та глядачів пісенного конкурсу.

  «Прогнозується, що основними пунктами пропуску, які будуть задіяні під час пропуску учасників та гостей Євробачення, будуть пункти пропуску для повітряного сполучення, на які припаде до 70 % від загальної кількості прибуваючих на пісенний конкурс. 20 % користуватимуться автомобільними пунктами пропуску, ще 10 % - залізничним сполученням», - сказав він.

  Під час проведення Євробачення військовослужбовці Нацгвардії спільно з Нацполіцією та представниками інших силових структур забезпечуватимуть безпеку Міжнародного виставкового центру, Євромістечка, Міжнародного центру культури та мистецтв "Жовтневий", церемонії "Червона доріжка", органів державної влади й дипломатичних об'єктів.

  У складі кожного з підрозділів буде необхідна кількість поліцейських, прикордонників, військовослужбовців, які вільно володіють англійською мовою. Особовому складу Національної гвардії буде видано 250 електронних перекладачів.         

  «Головна наша мета – забезпечити спокійну обстановку, безпеку та правопорядок для співгромадян і іноземних гостей, що відвідають Україну. Налагоджена взаємодія з іншими силовими структурами. Національна гвардія готова до виконання поставлених завдань», – поділився командувач НГУ генерал-лейтенант Юрій Аллеров.

  Він додав, що на випадок ускладнення оперативної обстановки у Національної гвардії України буде в наявності військовий оперативний резерв загальною кількістю близько трьох тисяч гвардійців.