• In English
 • Прем'єр-міністр виступає за ухвалення нового законодавства про професійно-технічну освіту - це дозволить змінити систему і наблизити її до потреб реального сектору
  опубліковано 04 квітня 2017 року о 13:30

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що ухвалення нового законодавства про професійно-технічну освіту сприятиме вдосконаленню та зміни системи таким чином, щоб вона продукувала висококваліфіковані кадри, потрібні для реального сектору економіки. Про це Глава Уряду заявив на конференції "Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України" у вівторок.

  "Система підготовки кадрів не трансформувалася до реальних потреб сучасності і потребує змін. Ми як Уряд спільно з Парламентом і профільним Комітетом ініціювали низку законодавчих змін, ми сьогодні працюємо над тим, щоб прийняти новий закон про освіту, професійно-технічну освіту. Нам потрібно вдосконалювати систему, тому що сьогодні економіка країни потребує висококваліфіковані кадри", - зауважив Володимир Гройсман.

  За його словами, в Україні з економікою, що розвивається, потрібні професійні кваліфіковані робітничі кадри, про що також свідчить бізнес. На переконання Прем’єр-міністра, головна проблема сьогодні – слабка взаємодія системи професійно-технічної освіти із реальним сектором економіки.

  "За великим рахунком, наше завдання - щоб професійно-технічна освіти і реальний сектор економіки "зустрілися", щоб ми готували ті кадри, які потрібні, і таким чином ми зможемо розвивати національну економіку", - наголосив він. Все те, що буде продукувати національна економіка буде реінвестуватися у людський капітал.

  У цьому контексті, Володимир Гройсман зауважив, що потрібно визначити "больові точки", недосконалості законодавства, щоб створити економічні стимули кооперації між реальним сектором економіки і професійно-технічною освітою.

  "Маємо забезпечити чіткі вимоги до самої професійно-технічної освіти і створити умови, за яких людина, яка закінчує цей заклад, отримує необхідні знання, навички і може одразу прийти працювати в реальний сектор", - переконаний Прем’єр-міністр.