• In English
 • Відбулося установче засідання робочої групи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні
  опубліковано 04 квітня 2017 року о 11:04

  Відбулося установче засідання робочої групи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні.

  Участь у заході взяли Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, фахівці Держпродспоживслужби, представники Мінагрополітики, члени Міжнародної фінансової корпорації (IFC), профільні асоціації та представники бізнес-спільноти.

  Як зазначив Володимир Лапа, результатом роботи зазначеного органу має стати напрацювання системних підходів в управлінні фітосанітарними ризиками та ефективного механізму упередження та боротьби із існуючими загрозами у фітосанітарії.

  «Робоча група працюватиме над вирішенням нагальних питань у галузі фітосанітарії, що виникають у бізнесу, а також розробить системні рішення для покращення інвестиційного клімату в Україні в цілому з урахуванням позицій усіх учасників ринку», - наголосив голова робочої групи Володимир Лапа під час установчого засідання.

  За результатом засідання прийнято рішення створити дві робочі підгрупи: з питань удосконалення законодавства та з практичних питань покращення фітосанітарного стану.

  До роботи першої підгрупи будуть долучені експерти проекту технічної допомоги Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб». У рамках підгрупи буде здійснено аналіз вітчизняного законодавства щодо відповідності нормативним актам ЄС та міжнародним стандартам та напрацьовані законодавчі пропозиції. 

  До повноважень другої підгрупи відноситимуться практичні питання щодо покращення фітосанітарного стану українського збіжжя як в полі, так і в місцях зберігання. До цієї роботи будуть залучені органи місцевого самоврядування, науковці та сільськогосподарські виробники. Члени зазначеної підгрупи вивчать можливість реалізації пілотного проекту з покращення фітосанітарного стану на прикладі чотирьох регіонів – наразі розглядаються території Миколаївської, Полтавської, Одеської та Кіровоградської областей.

  «Напрацьовані заходи спрямовані на боротьбу з карантинними організмами на території визначених областей, а в подальшому проект буде поширено на всю Україну», - додав Володимир Лапа.

  Під час засідання робочої групи виникло багато ідей щодо реалізації проекту, які будуть узагальнені та опрацьовані. Члени робочої групи налаштовані оптимістично щодо покращення фітосанітарного стану території України.

  Нагадаємо, що робоча група була утворена відповідно до наказу Міністерства агарної політики та продовольства України від 23 лютого 2017 року №87 «Про створення робочої групи з питань покращення фітосанітарного стану в Україні».