• In English
 • Остап Семерак: Україна повинна рухатися до стовідсоткової переробки відходів
  опубліковано 03 квітня 2017 року о 12:43

  Проектом Національної стратегії поводження з відходами, який зараз винесено на громадське обговорення, передбачено не лише зменшення кількості полігонів ТПВ, але й перехід до стовідсоткової переробки відходів. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

  Він нагадав, що торік на рівні Уряду було ухвалено створення Національної стратегії поводження з відходами, яка б передбачала довгострокове планування управління відходами.

  «У багатьох країнах перероблені відходи давно стали повноцінним ресурсом міжнародної торгівлі та джерелом отримання тепло- та електроенергії.  Поки що в Україні лише мала частка людей розуміє, що сміття – цінна сировина, а не непотріб», - зазначив Остап Семерак і навів приклад Швейцарії, де переробляється майже 100% відходів. Натомість в Україні використовувався лише один спосіб утилізації.

  «Українське законодавство не зобов'язувало 25 років переробляти сміття. Був лише один спосіб утилізації – захоронення. Зокрема, проектом Національної стратегії поводження з відходами, який розроблений та зараз широко обговорюється, передбачено не лише банальне зменшення кількості полігонів ТПВ, але й план переходу до 100% переробки відходів. Це – загальна європейська ієрархія та засади циклічної економіки поводження з відходами, спрямовані на зменшення продукування відходів на початковому етапі», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів.

  Він вважає, що Україна більше не може зволікати з вирішенням проблеми поводження з відходами.

  «Україна має швидко мобілізуватися і впровадити сучасну модель відповідальності за утворені відходи, їх збирання, транспортування, переробку та утилізацію. Ми маємо стимулювати громадян до більш екологічної поведінки у сфері поводження з відходами та допомагати змінювати своє ставлення до них», - зазначив Остап Семерак.

  Водночас він розповів, що Національною стратегією поводження з відходами передбачено зменшення виробництва ТПВ з максимальною його переробкою.

  «Ми пропонуємо розділяти сміття вдома на два види, а потім відсортовувати його на сортувальних лініях та використовувати  максимально вторинну сировину замість захоронення її на полігонах»,  - розповів Остап Семерак.

  Він зазначив, що низка інвесторів як з українським, так і іноземним капіталом, готові будувати сміттєпереробні підприємства в Україні.

  «Хибно стверджувати, що Україна не приваблює інвесторів. Бажаючих долучитися до цього бізнесу вистачає. Уряд усвідомлює, аби вийти з сміттєвого колапсу, Україні потрібні як інвестори, так і запровадження принципу розширеної відповідальності виробника. Працюючи над Стратегією, ми також паралельно ведемо роботу щодо створення належних умов, які б заохочували бізнес до інвестування в екологічно безпечні технології з переробки та утилізації відходів», - резюмував Міністр екології та природних ресурсів України.