• In English
 • На Харківщині Держенергоефективності на реальних прикладах продемонструвало переваги проектів із заміщення газу
  опубліковано 01 квітня 2017 року о 12:11

  Держенергоефективності продовжує популяризувати виробництво енергії «не з газу» на місцях. Цього тижня практичний семінар відбувся у Харкові.

  Учасники заходу побачили, як на Харківщині забезпечують теплом з альтернативних джерел енергії навчальний заклад та впроваджують енергозберігаючі технології в офісному центрі. У експертному колі присутні обговорили економічні переваги та особливості впровадження в Україні «зелених» проектів.

  Мова йде про Харківський офісний центр, що відмовився від газо- та теплопостачання. У центрі встановлено теплові насоси, що використовують енергію повітря і землі та обігрівають семиповерхову будівлю, а це 3,5 тис. м2.

  Як розповіли фахівці під час огляду об’єкта, встановлення теплових насосів дозволило повністю відмовитися від газу, бути автономними та енергонезалежними, а найголовніше – в рази економити у порівнянні з традиційним видами опалення.

  Крім того, учасники оглянули твердопаливну котельну в м. Дергачі, поблизу Харкова. Котельня працює на деревних пелетах, потужність складає 580 кВт. Вона забезпечує теплом місцеву школу, в якій навчається близько 1500 учнів. Окрім цього, котельня дозволяє заміщувати 135 тис. м3 в рік.

  Загалом вартість проекту зі встановлення котельні склала близько 1 млн доларів. При цьому котел японського виробництва «Jica». Лінія виробництва пелет встановлена також за японськими технологіями й знаходиться неподалік котельні.

  «Такі проекти із відновлюваної енергетики мають низку переваг. Насамперед, це впевнений шлях до енергонезалежності країни. Також це соціально-економічне зміцнення регіону: посилення роботи малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, зростання надходжень до бюджетів», – зауважив під час семінару директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

  Можливість переконатися в перевагах заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери відновлюваної енергетики надано за ініціативи Держенергоефективності, проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Харківської обласної державної адміністрації в рамках третього інформаційно-роз’яснювального семінару з питань розвитку «зеленої» енергетики в Україні, що відбувся 31 березня в Харкові.

  Окрім учасників семінару, про перспективи реалізації «зелених» проектів дізналися і глядачі харківських телеканалів «ОТБ» та «Simon».  У ході інтерв’ю Юрій Шафаренко розповів про відновлювану енергетику в Україні, а директор Інституту сталого розвитку Станіслав Ігнатьєв акцентував увагу на перевагах біоенергетичних проектів для українських міст.