• In English
 • Володимир Гройсман: Маємо унікальний шанс сформувати в Україні новий освітній простір
  опубліковано 31 березня 2017 року о 19:09

  Уряд вживає заходів, спрямованих на те, щоб змінити систему освіти на усіх рівнях в Україні таким чином, аби сформувати якісний і доступний освітній простір. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ з питань освіти під головуванням Президента України Петра Порошенка.

  "Проблеми освіти ми знаємо достатньо предметно, ми розуміємо, наскільки система освіти за певний період стала неефективною. На превеликий жаль, напевно, ці проблеми не вирішувалися роками, десятиріччями. Сьогодні ми маємо унікальний шанс змінити саму систему, починаючи від дошкілля, сформувати правильний освітній простір", - наголосив Володимир Гройсман.

  Питання якості освіти та її доступності є одним з найбільш важливих пріоритетів для Уряду, зазначив Прем’єр-міністр. За його словами, сьогодні в Україні не мають доступу до дошкільної освіти 78,5 тис. дітей. Минулого року зусиллями центрального та місцевих бюджетів вдалося забезпечити створення 26,5 тис. нових місць у дошкільних закладах. Тож тепер Уряд ставить завдання спільно з місцевою владою за три роки вирішити і зняти питання черг до дитячих садків.

  Окрема увага приділятиметься новим елементам в шкільній освіті. Так, Міністерство освіти і науки України уже розробило концепцію Нової української школи, яка покликана зробити освітнє середовище сучасним, а українську школу – доступною, і повернути престиж українському вчителю. І першим кроком Уряду саме в напрямку підтримки вчителів, за словами Володимира Гройсмана, було підвищення заробітної плати освітян на 50% та підняття їх по тарифній сітці на 2 розряди.

  Крім того, профінансовано низку програм з покращення матеріально-технічної бази шкіл для поліпшення навчального процесу у школах. Так, у 2016 році за ініціативою Міністра освіти і науки Лілії Гриневич виділено 200 млн грн на математично-природничі класи, а у 2017 році фінансування природничих кабінетів вже становить 300 млн грн. Близько 200 млн грн виділено на підтримку шкіл в об'єднаних територіальних громадах.

  Минулого року з державного бюджету було виділено 600 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, місцева влада витратила на ці цілі 391 млн грн. Цього року програму буде продовжено: Уряд розраховує придбати ще 300 автобусів.

  Триває процес формування опорних шкіл, яких в країні вже створено 178. Ці заклади, підкреслив Глава Уряду, самодостатні та здатні надавати якісну освіту. В Уряді очікують створення ще 100 опорних шкіл, у чому сприяє процес децентралізації, який всіляко підтримується Кабінетом Міністрів.