• In English
 • Єгипетська делегація завершила візит до України
  опубліковано 31 березня 2017 року о 17:32

  Делегація Арабської Республіки Єгипет завершила свій візит до України, де вона вивчала вітчизняну систему фітосанітарного контролю.

  Під час роботи представники єгипетської делегації ознайомилися з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби в Одеській та Миколаївській областях при здійсненні фітосанітарного контролю та контролю за якістю та безпечністю українського зерна, яке відправляється на експорт до Єгипту. Також вони відвідали порти, провели ряд зустрічей із виробниками, зернотрейдерами, сюрвейєрами та суб’єктами господарювання, які беруть участь у формуванні експортної партії зерна.

  Під час підсумкової зустрічі в Одесі, яка відбулася під керівництвом Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та за участю членів єгипетської делегації, сторони підтвердили взаємну зацікавленість у тісній співпраці та домовилися про обмін досвідом під час проведення фітосанітарного контролю зазначених процедур.

  Володимир Лапа ще раз подякував єгипетським колегам за рішення щодо лібералізації фітосанітарних вимог при експорті зерна, зокрема стосовно визначення допустимих норм вмісту ріжків та насіння амброзії в зерні зернових та бобових культур, яке експортується до Арабської Республіки Єгипет.

  Також сторони зазначили необхідність взаємного обміну інформацією стосовно змін у національному законодавстві обох країн та домовилися спільно та оперативно вирішувати проблеми, які можуть виникати при імпорті.

  «Ми надзвичайно високо цінуємо нашу двосторонню співпрацю. Дуже сподіваємося, що цей візит дасть нашим взаєминам нову позитивну динаміку та поглибить розвиток торговельних відносин між Україною та Єгиптом», - наголосив Володимир Лапа.

  Нагадаємо, що делегація Арабської Республіки Єгипет у складі спеціалістів у сфері карантину і захисту рослин перебувала в Україні з 26 по 31 березня 2017 року. Візит відбувся на запрошення Держпродспоживслужби та за підтримки Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (FAO) і спрямований на ознайомлення єгипетських колег із системою фітосанітарного контролю України.

  У травні 2016 року українська делегація за запрошенням ФАО відвідала Каїр. За результатами візиту представники Держпродспоживслужби України запросили своїх єгипетських колег відвідати Україну.