• In English
 • Китайські компанії зацікавлені інвестувати у відновлювану енергетику України
  опубліковано 31 березня 2017 року о 16:10

  Китайські компанії зацікавлені інвестувати у відновлювану енергетику України. Про це йшлося на зустрічі співробітників Держенергоефективності з представниками Консорціуму китайських компаній, яка відбулася 30 березня в Агентстві. Консорціум представляють найбільші державні і приватні підприємства: China Railway International Group, China Pacific Construction Group та China Railway Major Bridge Engineering Group, що є лідерами світового ринку у сфері будівництва та розвитку інфраструктури.

  Як наголосили представники китайських компаній, вони завітали в Україну, щоб дізнатися про державну політику та інвестиційний клімат у відновлюваній енергетиці.

  Зокрема, китайські компанії цікавляться можливістю будівництва в Україні сонячних електростанцій загальною потужністю 300 МВт. Для цих об’єктів попередньо розглядаються території Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської та Вінницької областей.

  Державну політику стимулювання впровадження «зелених» проектів в Україні презентував китайським компаніям директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

  Він наголосив, що в Україні на законодавчому рівні запроваджено систему стимулювання проектів «зеленої» електроенергетики. Мова йде про розроблений у тісній співпраці з Держенергоефективності та прийнятий Закон України № 514-VIII, який дозволив удосконалити систему «зелених» тарифів. За цим Законом «зелений» тариф розраховується відповідно до курсу євро, що дозволяє уникнути ризиків інфляції. Також скасовано вимогу щодо місцевої складової, яка раніше лише стримувала прихід іноземних інвесторів. Водночас запроваджено надбавку до «зеленого» тарифу в розмірі 5% та 10% за використання обладнання українського виробництва на рівні 30% та 50 %.

  Як пояснив Юрій Шафаренко, завдяки дії закону у 2016 році вчетверо зросли потужності об’єктів з генерації «зеленої» електроенергії, порівняно з 2015 роком.

  Інформація про динамічний розвиток українського ринку «зелених» проектів привернула увагу іноземців. Вони ознайомилися з діяльністю деяких вітчизняних компаній у цій сфері та планами їхньої роботи.

  Загалом наприкінці зустрічі представники китайських компаній запевнили у тому, що Україна є стратегічним партнером для Китаю. За результатами обговорень компанії будуть налагоджувати діалог із центральними та місцевими органами виконавчої влади, представниками профільних асоціацій та бізнесу та планувати реалізацію на території України проектів з будівництва та експлуатації об'єктів відновлюваної енергетики.