• In English
 • Мінагрополітики та Держпродспоживслужба працюють над відкриттям ринку Китаю для експорту української яловичини
  опубліковано 30 березня 2017 року о 17:20

  Сьогодні відбулася зустріч заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої та Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи з Торговельним представником Посольства КНР в Україні Лю Цзинем.

  Під час зустрічі обговорювалися питання організації інспекційного візиту делегації Генеральної адміністрації нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР (далі – AQSIQ) наприкінці квітня цього року. Мета приїзду китайської делегації – огляд державної системи контролю за виробництвом яловичини в Україні.

  За результатами інспекції буде складено звіт. За умовами успішного визнання державної системи контролю, відбуватиметься сертифікація українських компаній, які відповідатимуть вимогам КНР. Це дасть можливість нашим підприємствам експортувати м’ясо ВРХ та перероблені продукти з яловичини до ринків Китаю. Про результати інспектування буде поінформовано додатково на сайті Держпродспоживслужби.

  Окрім того, сторони обговорили прогрес в офіційних процесах узгодження двосторонніх протоколів по таких продуктах, як жом буряку цукрового та шрот соняшниковий.

  З метою ефективної організації даного візиту, Володимир Лапа та Ольга Трофімцева також провели зустріч з представниками профільних асоціацій, компанії-члени яких зацікавлені в експорті яловичини та продуктів переробки до КНР та готові до проведення інспекції своїх виробничих та переробних потужностей китайськими експертами.

  Довідково

  За результатами 2-х місяців 2017 року, експорт української сільськогосподарської продукції до КНР склав $ 215302 тис. Головними товарами українського аграрного експорту стали:

  Зернові - $ 140228 тис.;

  Продукти борошномельно-круп’яної промисловості - $ 2575 тис.;

  Олія -$ 71308 тис.;

  Кондвироби - $ 217 тис.;

  Какао-боби -$ 257 тис.