• In English
 • Прем'єр-міністр: Курс на імпортозаміщення та розвиток власної промисловості дозволить отримати національний продукт
  опубліковано 30 березня 2017 року о 15:36

  Обраний Кабінетом Міністрів України курс на імпортозаміщення, розвиток власної промисловості і збереження максимальної локалізації виробництва дозволить отримати національний продукт, додана вартість якого створюватиметься в державі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу Держконцерну "Укроборонпром". 

  "Моє завдання - максимальна додана вартість. Продукція має створюватися в Україні. Якщо ми просто беремо сіємо зерно, потім його збираємо, перевалюємо його в портах, і потім вивозимо як сировину, це стримує наше економічне зростання. Нам потрібна готова українська продукція", - наголосив Володимир Гройсман.

  Він зауважив, що в країні є приклади підприємств, де 100% локалізація виробництва  забезпечує тисячі робочих місць, реальну роботу та заробітну плату. І саме на таких підприємствах, підкреслив Глава Уряду, створюється національний продукт.

  Оглядаючи цехи бронетанкового заводу, Володимир Гройсман підкреслив, що саме політика імпортозаміщення і розвитку української промисловості, дозволила житомирському оборонному підприємству наростити замовлення в 2,5 рази. А це, зазначив  Прем’єр-міністр, - робота, заробітна плата, стабільність і прогнозованість життя для працівників заводу і відновлення економіки. 

  Володимир Гройсман нагадав, що 2016 року Уряду вдалося стабілізувати макроекономічну ситуацію, відновити зростання – до майже 5% за підсумками 4 кварталу минулого року. Це, у свою чергу, дозволило вдвічі підняти мінімальну заробітну плату, збільшити виплати лікарям на 30% і вчителям – на 50%.

  Подальша робота з детінізації економіки, розвитку реального сектору, створення нових робочих місць триває. За рік, за словами Глави Уряду, скоротилася кількість безробітних, розпочато масштабне дорожнє будівництво, з 1 квітня запускається програма забезпечення безкоштовними ліками.

  "Але завжди знаходиться хтось, хто влаштовує проблеми, відтягує розвиток національної економіки, наші плани в часі. Тож наше завдання - побороти ці виклики. Я глибоко переконаний, що ми побудуємо сильну, міцну економічну модель. Впевнений: ми здолаємо виклики", - підкреслив Прем’єр-міністр.