• In English
 • У Мінкультури обговорили перспективи реалізації українсько-литовських культурних проектів
  опубліковано 30 березня 2017 року о 13:36

  Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, під час якої  обговорювалися перспективи проведення мистецьких проектів у рамках культурного партнерства між Україною та Литвою в 2017 році.

  «Між нашими країнами відбувається дуже багато культурно-мистецьких проектів, проте ми маємо обговорити не лише ті події, що відбуваються за державної підтримки, а й ті, що проходять безпосередньо між культурними установами  і митцями. Українсько-литовська культурна  співпраця набула  багатовекторного  характеру: це і копродукція в сфері кіновиробництва, і театральні постановки, і проекти в галузі фотографії тощо», - зазначив  під час  зустрічі Міністр культури України Євген Нищук.

  Під час зустрічі сторони розглянули низку запланованих заходів, серед них: представлення українських культурних проектів у Литві, презентація нової п’єси литовського режисера Йонаса Вайткуса в Національному академічному театрі російської драми імені Лесі Українки, передача книг відомого литовського прозаїка і драматурга Григорія Кановича до українських бібліотек, плани щодо проведення фестивалю у Кропивницькому та інше.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні відзначив високий рівень розвитку сучасного мистецтва в Україні.

  «На мою думку, Україні потрібно якомога більше презентувати своє сучасне мистецтво. Ви маєте просто фантастичний потенціал, вам є що демонструвати іноземному глядачеві», - сказав Марюс Януконіс.

  У ході зустрічі також порушувалися питання відкриття пам’ятника князю Костянтину Острозькому на території Києво-Печерської лаври, стан підготовки до проведення «Євробачення» та майбутні проекти, що будуть створені в рамках культурного партнерства між Україною та Литвою.