• In English
 • Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2017 року
  опубліковано 29 березня 2017 року о 19:05

  29 березня 2017 року у Держводагентстві під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на квітень 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ВГО «Громада рибалок України», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «Енергоринок», ДП «Укрводшлях», Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, Дніпровського та Дністровсько-Прутського БУВР, телеканалу НТН, ІА «Правда тут», UATV та інформаційного агентства УНІАН.

  Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у квітні 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у квітні 2017 року.

  За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у квітні 2017 року очікується в середньому 2660 м3/с, або 68 % від норми.

  Протягом березня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 28 березня його вільний об’єм складає 6642,3 млн м3.

  Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на квітень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією узгоджено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у квітні 2017 року.

  Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,70-102,80 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівнів води у нижньому б’єфі 1,5 м, що відповідає коливанням води 0,8 м біля Києва у період з 1 квітня по 9 червня.

  По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом квітня має бути в межах 91,30-91,40 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 0,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

  По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює у режимі наповнення. Станом на 1 травня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,60-80,70 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

  По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф  не менше ніж  400 куб. м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС. Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 1 квітня по 9 червня.

  По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим регулюванням ГЕС, за умовами нересту риби допускається до 0,4 м у період з 1 квітня по 13 червня. За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку. ДП «Укрводшлях» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища в години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.

  По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 травня рівень має бути в межах 15,60-15,70 м БС. Добове регулювання потужності ГЕС обмежується за умовами нересту риби із середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі не більше ніж 0,4 метра без урахування згінно-нагінних явищ у період з 10 квітня по 19 червня.

  За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у квітні очікується в межах 210-270 м3/с, або 48% від норми.

  Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій ділянці Дністра та здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску у його пониззя, протягом першої декади квітня водосховище працює у режимі наповнення до проектної позначки 121,0 м БС. Середньодобовий попуск у нижній б’єф буферного водосховища має бути не менше ніж 120,0 м3/с. Режим пропуску паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

  У разі зміни об’ємів стоку Дніпра та Дністра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи водосховищ.