• In English
 • Уряд забезпечив усі умови для запуску системи електронного декларування і вимагає від НАЗК виконати свою роботу щодо належного функціонування системи, - Володимир Гройсман
  опубліковано 29 березня 2017 року о 12:52

  Уряд забезпечив усі умови для запуску системи електронного декларування і готовий продовжити підтримку, але вимагає від незалежного органу НАЗК виконати свою роботу і забезпечити нормальне функціонування системи.

  На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман після звіту Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак на засіданні Кабінету Міністрів України у середу щодо проблем із функціонуванням системи електронного декларування.

  "Я вам наголошую, що ви робите сьогодні своєю безтолковістю і бездіяльністю: ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту і таким чином ви ставите усіх людей перед загрозою у 2 роки тюрми. Таких людей сотні тисяч у нашій країні", - підкреслив Прем'єр-міністр, зауваживши, що через проблеми з функціонуванням системи державні службовці не можуть подати свої е-декларації.

  Уряд забезпечив початок роботи системи електронного декларування минулого року, наголосив Прем'єр-міністр. Він нагадав, що 15 травня 2016 року провів нараду за участі керівництва НАЗК щодо початку роботи системи 15 серпня: "Ви мені просто клялися, що 15 серпня запускаємо систему, і потім ледве-ледве ви перетягнули аж на вересень".

  Також Прем'єр-міністр запрошував керівника НАЗК декілька місяців тому на засідання Уряду поінформувати про підготовку до другого етапу електронного декларування.

  Раніше Уряд також створив необхідні умови для роботи НАЗК, виконавши їх потреби щодо виділення приміщення, необхідних коштів, зауважив Прем'єр-міністр. Уряд готовий продовжувати необхідну підтримку, наголосив він.

  "Вам треба гроші - нате гроші, ви хочете не з цим сервером працювати - купіть собі новий сервер, оголосіть тендер. У вас є 27 млн. Вам треба 50 млн - ми вам дамо 50 млн, 100 - буде 100 млн. Дайте нормальне функціонування системи", - підкреслив Глава Уряду.

  Річний бюджет Агентства становить 170 млн грн, з яких 66 млн грн виділено на модернізацію системи електронного декларування, що не були використані, зауважив Прем'єр-міністр. Також не була організована належним чином робота всередині НАЗК.

  Володимир Гройсман підкреслив, що Національне агентство з питань запобігання корупції є незалежним органом зі спеціальним статусом.

  "Керівник НАЗК України отримує 101 тис. грн в місяць. Я хочу, щоби людина, яка отримує 100 тис. грн у місяць, працювала на ефективному рівні. Це робота, за яку платять гроші", - підкреслив Володимир Гройсман, говорячи про керівника НАЗК.

  "Візьміть зробіть свою роботу, - наголосив він. - Дайте можливість людям здати свою декларацію".