• In English
 • Володимир Гройсман про причини вибухів на складі у Харківській області: Розглядаються версії - від диверсії до халатності
  опубліковано 23 березня 2017 року о 16:55

  За попередніми підрахунками, унаслідок вибухів на військовому складі у м. Балаклея Харківської області, втрачено близько половини арсеналу. Розглядаються версії надзвичайної ситуації – від диверсії до халатності. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами за результатами засідання оперативного штабу щодо надзвичайної ситуації.

  "Зараз оцінюємо, що це вже [площа ураження] близько 50% самої території цієї бази. Все оцінити буде можливо після того, як інтенсивність спаде, як відбудеться локалізація усіх вибухів - тоді ми оцінимо і втрати, і причини, чому це відбулося. Сьогодні по причинам розглядається від диверсії, яка не виключена, до халатності, яку теж потрібно перевірити. Треба перевірити усі версії для того, щоб чітко зрозуміти, що відбулося", - наголосив Володимир Гройсман.

  Він зауважив, що технічне забезпечення військового складу було на високому рівні.

  "Що стосується захисту складу, то технічно склад був достатньо добре забезпечений, облаштований, і тому це ще більше у нас викликає запитань, що саме відбулося, що стало причиною. Тому що технічне забезпечення і технічне оснащення було на достатньо високому рівні", - підкреслив Глава Уряду.

  На території арсеналу працює необхідна кількість броньованої техніки. На місці події залучені співробітники Національної поліції, Національної гвардії України, зокрема щодо здійснення патрулювання. Сьогодні на території працюють більше 550 людей.

  Упродовж 3-7 днів, як тільки інтенсивність вибухів буде зменшена, відповідні служби розпочнуть розмінування та відновлювальні роботи, а також встановлення причин надзвичайної ситуації.

  "Нам потрібно ще декілька днів - від 3 до 7 днів може відбуватися [надзвичайна] ситуація. Я ще раз наголошую, що ми будемо готові по розмінуванню, будівельними матеріалами", - зазначив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр повідомив, що іншим областям доручено забезпечити необхідні матеріали для відновлення зруйнованих об'єктів. Поки що є декілька незначних руйнувань. Їх точні обсяги та причини надзвичайної ситуації буде можливо оцінити після того, як інтенсивність вибухів спаде та відбудеться їх локалізація, зазначив Володимир Гройсман.

  Він також зазначив, що очікує від Харківської обласної державної адміністрації запит щодо виділення додаткового ресурсу з резервного фонду Державного бюджету. Кабінет Міністрів України швидко його задовольнить.

  "Фактично, ми готові. Зараз головна проблема, щоб інтенсивність вибухів була приведена до нуля і відповідно не було загрози територіям, які навколо. Територія захисту 10 км і найголовніше для нас зараз - робота з людьми для того, щоб ніхто не постраждав", - наголосив Володимир Гройсман.