• In English
 • З м. Балаклія та прилеглих сіл евакуйовано вже 19 тисяч громадян
  опубліковано 23 березня 2017 року о 11:57

  Вночі 23 березня на території військового складу Міністерства оборони України, що розташований у м. Балаклія Харківської області,  виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. На території військового складу спостерігаються вибухи різної інтенсивності. Триває евакуація громадян з міста, а також з прилеглих населених пунктів — сіл Вербівка та Яковенкове. Сформовано 6 евакуаційних пунктів, куди доправляють людей. Задіяно 74 автобуси та 24 карети швидкої медичної допомоги. Станом на 10 ранку 23 березня вже евакуйовано 19 тисяч громадян. Про це повідомив заступник директора департаменту  реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Петро Коротинський.

  “За оперативною інформацією, загиблих і постраждалих на місці події немає. В зоні можливого ураження відключено електро- та газопостачання з метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій. Рух пасажирського транспорту по залізничній станції “Балаклія” призупинено. В прилеглих до місця події районах заборонено рух автомобільного транспорту. На залізничній станції “Шебелинка” чергують два пожежні потяги”, - зазначив Петро Коротинський.

  За словами заступника директора департаменту  реагування на надзвичайні ситуації ДСНС на місці розгорнуто штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на чолі з головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною. Працює оперативна група ДСНС України, яку очолює тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцький. Відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій прийнято ряд першочергових заходів щодо захисту населення і територій, у тому числі продовження проведення евакуації громадян.

  На місці події від ДСНС задіяно 330 рятувальників та 55 одиниць техніки.  Приведено у готовність резервні сили та засоби ДСНС, у тому числі 12 піротехнічних розрахунків. Загалом, до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено близько 500 чоловік та 150 одиниць техніки. Охорону правопорядку забезпечують представники Національної поліції України.

   

  Нагадаємо, як наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час брифінгу у Києві, значної шкоди обороноздатності країни в результаті надзвичайної події на арсеналі не завдано. За його словами, Збройні Сили України мають достатній запас боєприпасів та зброї для виконання бойових завдань.

  На даний час на місці надзвичайної події вживаються заходи щодо локалізації пожежі та недопущення жертв серед мирного населення.

  У зв’язку з надзвичайної ситуацією в Балаклійському районі, на п'яти автошляхах у Харківській області обмежено рух транспорту.

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прибув до Харківської області і прямує до м. Балаклія до місця засідання оперативного штабу.

  Оперативна інформація щодо надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухом боєприпасів у Харківській області станом на 7:30 23 березня - за посиланням.