• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року
  опубліковано 22 березня 2017 року о 16:41

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Розпочинаємо засідання Уряду.

  Перше, що я хотів би сказати, що ми розпочнемо з інформації про реальний стан справ з дорогами в Україні. Я декілька тижнів тому дав доручення Міністру інфраструктури швидко виходити в поле на дороги, працювати з наведення порядку на дорогах.

  Ми минулого року в принципі розпочали робити капітальний ремонт і реконструкцію доріг. Там, де ми його зробили якісно, де проводилися відповідні роботи, ситуація є нормальною. Але в цілому стан доріг в Україні є абсолютно незадовільний. З цієї зими ми вийшли з відповідним розширенням зони руйнування українських доріг. Я думаю, що ми це все бачимо і розуміємо.

  Нам потрібно в цьому році, і ми маємо таку можливість, збільшити реальне фінансування доріг. В минулому році ми витратили на дороги по факту 10 млрд грн. І в принципі по багатьох областях ситуація була вже відчутною, але багато нових доріг, які руйнуються, які зруйновані, я маю на увазі нових по переліку, а не по якості. Тому зараз потрібно швидше працювати над тим, щоб перейти до ямкового ремонту, середнього ремонту і капітального ремонту та реконструкції.

  Це питання є дуже важливим. Ми в цьому році по року (я наголошую на цьому) зможемо виділити біля 30 млрд грн, які ми можемо направити, тобто по факту це буде втричі більше, ніж в попередньому році. Тому дуже важлива висока організація роботи з наведення порядку на дорогах.

  Зрозуміло, що люди скажуть про те, що чим більше виділяють кошти на дороги, тим більше вкрадуть. Я вважаю, що нам потрібно так побудувати процеси тендерів, відкритості, контролю якості, що є дуже важливим, щоб все було абсолютно відкрито і доступно. Якщо хтось десь щось вкраде, щоб про це було абсолютно відомо. Ми розуміємо, що найголовніше – не дати можливості неефективно використовувати ресурси. Ми так важко сьогодні заробляємо кошти в бюджет, що дати комусь можливість неефективно їх використовувати – це надзвичайно серйозна проблема для нас всіх.

  У зв'язку з цим переконаний у тому, що ми маємо більш ефективно реагувати на корупційні загрози і прояви, які відбуваються в тому числі у різних системах. Я попросив, і це була гарна ініціатива щодо роботи експертів, громадськості всередині Уряду з наведення порядку в системі державної влади, і тут потрібно починати зверху, саме з Уряду. Йдеться про ініціативу "Разом проти корупції".

  Я ще раз хотів би підкреслити, що корупція забирає в нас з вами можливості до реального нормального розвитку і відбирає в людей надію на те, що ситуація може змінюватися, і зсередини просто руйнує нашу країну.

  Тому дуже важливо, щоб ми отримали підтримку експертного середовища в наведенні порядку в цьому. Сама влада це побороти не зможе. Тому мені потрібна допомога громадськості, експертного середовища в тому, щоб навести лад і ефективно побудувати боротьбу з корупцією.

  Сьогодні ми заслухаємо лідера проекту "Разом проти корупції". Ви пам’ятаєте, перший раз ми заслуховували цю інформацію від групи, яка працює в Уряді, 9 листопада, і я пообіцяв, що така інформація буде регулярною. Я зацікавлений в тому, щоб кожне міністерство було відкритим, прозорим, зрозумілим для громадськості, для людей. І нічого немає іншого та ефективного, ніж відкритість. Буде відкритість – корупцію буде зведено на мінімум. Якщо будуть якісь закриті процеси – там завжди буде спокуса будь-якого чиновника щось вкрасти. Треба бити по руках, і головне – робити все для того, щоб робота кожного міністерства, кожної копійки, яка витрачається з державного бюджету, була абсолютно відкритою і публічною. Тому я хотів би сьогодні і буду вдячний за об'єктивну інформацію про реальний стан справ.

  Наступна позиція – ініціатива Уряду щодо створення Служби фінансових розслідувань. Сьогодні Міністр фінансів, який з командою міністерства і спільно з різними міністерствами займався розробкою цього законопроекту, нам його презентує. Я вважаю, що буде цілком правильно, коли ми розглянемо сьогодні попередньо цей законопроект про Службу фінансових розслідувань, направимо його на раду реформ для того, щоб ще опрацювати його, і після того вже направити у Парламент для остаточного ухвалення.

  Про що йдеться? Про те, щоб остаточно ліквідувати податкову міліцію, економічну службу Національної поліції (колишню ОБХСС ще з радянських часів) і відповідний економічний підрозділ в СБУ, ліквідувати, створити єдину Службу фінансових розслідувань, яка буде високоінтелектуальною і якісною з точки зору недопущення економічних злочинів проти держави. Це дуже добрий крок вперед щодо створення нормального бізнес-клімату.

  Я постійно наполягаю на тому, що тільки розвиток національної економіки дасть можливість країну вивести з кризи, в якій ми знаходимося десятиріччями.

  Ми бачимо зараз ситуацію з українськими дорогами. Щось приблизно відбувається в багатьох сферах життя країни. Тобто багато розвалених систем, хронічно запущених – і цей виклик для нас з вами, з яким ми маємо впоратися, і навести лад в дорогах, в медицині, підтримати й інші сфери життя українських громадян. А на це потрібні кошти.

  Тому ті, хто виробляють ці кошти (економіка і підприємництво), мають відчувати себе в країні достатньо комфортно, і ніхто з контролюючих структур не має права тиснути на них і "кошмарити" бізнес. І про це неодноразово говорю. На минулому тижні я зустрічався з силовиками. Це була наша зарита зустріч, на якій ми розмовляли про те, що фактично від кожної служби має піти дуже чіткий сигнал вниз: "Перестаньте "кошмарити" бізнес, створіть нормальні умови, підтримуйте "білий" чесний бізнес". Зрозуміло, з тими, хто працює проти держави, ухиляється від сплати податків, породжує якісь схеми, – потрібно діяти жорстко. Але 99% підприємців абсолютно добросовісні і їх потрібно захищати, допомагати і не заважати, що саме головне.

  Тому Служба фінансових розслідувань – буде один із системних кроків, який дозволить забрати ці різноманітні перепони, які створюють відповідні служби економічного характеру.

  Дуже важливо, щоб ми продовжували процес економічного зростання, надзвичайно важливо. Зараз ми звісно будемо коригувати цифри ВВП, зростання ВВП, від яких фактично і наповнюється державний бюджет. Але наше завдання компенсувати це зменшення валового продукту іншими заходами. Це виклик і для Мінекономрозвитку, і багатьох галузевих міністерств. Наше завдання – пришвидшений, прискорений економічний ріст. Через зростання економіки, я на цьому наголошую, одне з головних завдань, яке ми виконаємо в цьому році й будемо розраховувати на підтримку українського Парламенту, – підняти пенсії українським пенсіонерам шляхом проведення масштабної системної серйозної пенсійної реформи. Реформи, яка дасть можливість ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду та побудувати справедливу пенсійну систему. Врешті-решт у цьому питанні потрібно поставити крапку.

  І я обіцяю, що ми вийдемо з цією ініціативою. Так як я й обіцяв те, що ми піднімемо мінімальну заробітну плату, ми це зробили. Так, як я й обіцяв, що ми піднімемо заробітну плату і освітянам, і лікарям. Перші кроки зроблені, треба йти далі та підвищувати заробітні плати, підвищувати стандарти для людей. І такі резерви можуть бути тільки тоді, коли економіка розвивається.

  Тому наше з вами завдання залишається незмінним – навести порядок в країні та пришвидшити економічне зростання. Над цим маємо концентруватися й далі.

  Шановні колеги, порядок денний вам розданий. Є пропозиція його затвердити та перейти до інформації по першому питанню – стану українських доріг. І як наслідок, я хотів би почути конкретний план дій, що ми робимо та де ми зараз вже розпочали роботу.