• In English
 • Аграрний сектор та навколишнє середовище - це нерозривні елементи, - Ольга Трофімцева
  опубліковано 21 березня 2017 року о 12:14

  Найцікавішим та найскладнішим є те, що сільське господарство – це один із секторів, що найбільше впливають на навколишнє середовище. З іншого боку, аграрний сектор є дуже вразливим до змін клімату і потерпає від цього процесу. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час круглого столу «Змінюється клімат – змінюється сільське господарство: орієнтація на цілі сталого розвитку ООН».

  «Зважаючи на те, що Україна є та буде залишатись глобальним аграрним гравцем, не реагувати на виклики державі та бізнесу в цьому напрямку було б недалекоглядним», - зазначила Ольга Трофімцева.

  За її словами, Мінагрополітики активно співпрацює в цій сфері з іншими органами влади, наприклад, з Мінприроди, в проекті зі Світовим Банком щодо розвитку систем зрошення в Україні. Також Міністерство взаємодіє з такими міжнародними організаціями, як FАО та іншими, які допомагають експертизою та здійснюють технічну підтримку за різними напрямками.

  «За допомогою FАО ми приступаємо до роботи над аграрною частиною Національної стратегії адаптації до змін клімату, але при цьому ми працюємо і в рамках інших проектів, таких як ClimaEast. Також є окремі ініціативи в галузях лісового господарства та рибної галузі», - зазначила Ольга Трофімцева.

  «Сьогодні в Україні до змін клімату та пристосування до них у сільському господарстві відношення як до чогось абстрактного і глобального. Насправді ця проблематика складається з великої кількості абсолютно практичних та конкретних кроків та заходів. Зокрема, це технології міні-тіл та ноу-тіл, обережне використання інсектицидів під час посівної, органічне виробництво, збереження біорізноманіття, проблеми упаковки та втрат продуктів харчування (foodwaste)», - розповіла Ольга Трофімцева.