• In English
 • Сергій Савчук: В Україні, потужній аграрній країні, є значний потенціал для розвитку виробництва рідкого біопалива
  опубліковано 17 березня 2017 року о 17:03

  16 березня 2017 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч із представниками проекту "Global Collaboration Project" (США), мета якого - сприяти виробництву в Україні рідкого біопалива з агровідходів. Проект представляє студентська спільнота Колумбійського університету (США), яка разом із законодавцями, експертами, науковцями досліджуватиме стан та перспективи розвитку в Україні такого ринку. 

  Зокрема, представники  "Global Collaboration Project" у співпраці з компанією «Укртепло» та потенційними інвесторами вивчатимуть економічну доцільність та технічну спроможність реалізації пілотного проекту з виробництва біоетанолу другого покоління на базі цукрового заводу в Одеській області. Буде розроблено відповідну проектну документацію, розглянуто всі можливі бар’єри, рентабельність та окупність проекту.

  "Безумовно, Агентство підтримує міжнародні ініціативи, які мають на меті об'єднувати зусилля експертів різних країн, обмінюватися досвідом та спільними зусиллями сприяти успішній реалізації проектів з виробництва рідкого біопалива, особливо біоетанолу другого покоління", - повідомив на початку зустрічі Голова Агентства та запевнив, що Агентство готове сприяти реалізації такого проекту в Україні.

  У ході перемовин сторони  обговорили значний ресурсний потенціал України для виробництва біопалива та розглянули Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, відповідно до якого у 2020 році потреба у рідкому біопаливі складе близько 430 тис. тонн.

  Представники проекту також ознайомилися з останніми законодавчими ініціативами. Серед них – розроблений законопроект щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива, який передбачає встановлення вимог щодо обов'язкового вмісту біокомпонентів в загальному обсязі реалізованого моторного палива.

  Під час зустрічі американська сторона висловила готовність поділитися досвідом США у питаннях розвитку ринку рідкого біопалива. Сторони співпрацюватимуть в подальшому та обмінюватимуться необхідною інформацією з цього питання.