• In English
 • Затверджено Дорожню карту двостороннього співробітництва між збройними силами України та Румунії на 2017 – 2018 роки
  опубліковано 17 березня 2017 року о 12:56

  У четвер, 16 квітня, у Чернівцях відбулася прикордонна зустріч начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка з начальником Генерального штабу Збройних сил Румунії генералом Ніколаєм-Іонелом Чуке за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану та голови Чернівецької обласної адміністрації Олександра Фищука.

  Під час зустрічі сторони обговорили пріоритетні напрямки розвитку співпраці та затвердили Дорожню карту двостороннього співробітництва між збройними силами України та Румунії на 2017 – 2018 роки. Зокрема, Дорожня карта передбачає продовження двостороннього військово-політичного діалогу в рамках прикордонних зустрічей та офіційних візитів делегацій, проведення низки спільних навчань, курсової підготовки та стажування військовослужбовців України та Румунії у військових навчальних закладах двох країн.

  Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко ознайомив членів румунської делегації з обстановкою в районі проведення АТО, про заходи реформування і розвитку Збройних Сил України та висловив вдячність Румунїї за підтримку та надану допомогу в боротьбі з російським агресором.

  «Безпека в чорноморському регіоні є спільною справою. Наша плідна двостороння співпраця свідчить про повне взаєморозуміння. Збройні сили України та Румунії мають цінний досвід, яким необхідно ділитися заради зміцнення європейської безпеки та протидії спільним загрозам», - зазначив генерал армії України Віктор Муженко.

  Своєю чергою генерал Ніколає-Іонел Чуке подякував за конструктивну співпрацю та досвід, яким діляться українські військовослужбовці і запевнив у подальшій підтримці Збройних Сил України.