• In English
 • Володимир Гройсман: Україна та Туреччина мають потужний потенціал співпраці у діапазоні від надр до космосу
  опубліковано 15 березня 2017 року о 17:20

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у Стамбулі взяв участь у відкритті Українсько-турецького бізнес-форуму, у рамках якого також зустрівся із представниками провідних бізнес-холдингів Турецької Республіки.

  Говорячи про результати свого офіційного візиту до Турецької Республіки, Глава Уряду зазначив, що відбулися його зустрічі із найвищим керівництвом держави: Президентом Турецької Республіки Реджепом Тайїпом Ердоганом, Прем’єр-міністром Турецької Республіки Біналі Йилдиримом та Спікером Великих Національних Зборів Туреччини Ісмаїлом Кахраманом, під час яких сторони обговорили стан двосторонніх відносин.

  "Висновок тільки один: ми маємо необмежені можливості щодо нашої співпраці. Найвище керівництво Туреччини, України зацікавлене у тому, щоб ми об'єднали наші можливості для досягнення спільного успіху", - наголосив Прем’єр-міністр.

  "Сфери, в яких ми можемо будувати з вами нашу спільну співпрацю, починаються від надр і закінчуються космічними технологіями. Ми маємо широкий спектр сфер, в яких можемо забезпечити ефективну взаємодію", - підкреслив він. Серед них: галузь енергетики, агропромисловий комплекс, машинобудування, літакобудування, космічні технології та туризм.

  За результатами 2016 року туристичний потік з України до Туреччини та з Туреччини до України зростає, що свідчить про ріст зацікавленості між країнами.

  Глава Уряду нагадав, що учора у його присутності разом із Прем’єр-міністром Туреччини була підписана Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про умови взаємних поїздок громадян, що дає можливість громадянам країн взаємно подорожувати, користуючись паспортами у формі ID-картки. Це сприятиме розвитку двосторонніх відносин між двома країнами.

  У цьому контексті Володимир Гройсман виступив за збільшення кількості авіарейсів та відкриття нових, у тому числі з регіональних аеропортів.

  На 2017 рік на порядку денному України та Туреччини стоять три важливі завдання: підписання Угоди про вільну торгівлю, оновленої Угоди про взаємне сприяння та захист інвестицій та Угоди про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на дохід і майно.

  Крім того, керівництво країн ставить за мету збільшити обсяг товарообороту України та Туреччини до 20 млрд доларів порівняно з більше 3 млрд доларів у 2016 році.

  Україна та Туреччина наблизилися до початку спільної діяльності у військово-промисловому комплексі, що має відбуватися на паритетних, взаємовигідних умовах.

  Він також висловив зацікавленість у створенні українсько-турецького технопарку в Україні, в якому "ваші технології і компетенції і наші технології і компетенції можуть бути об'єднані і ми можемо бути конкурентоздатними сьогодні у світі у багатьох напрямках".

  "Ми маємо ряд компетенцій, за об'єднання яких ми можемо давати якісний і конкурентний продукт", – сказав він.

  Уряд докладає зусиль для створення сприятливого бізнес-клімату в Україні, зазначив Прем’єр-міністр.

  Протягом останнього часу були здійснені низка кроків у цьому напрямку, зокрема "розумна дерегуляція".

  За результатами 2016 року економічне зростання зросло на 4,7% ВВП, що свідчить про те, що "українська економіка розпочинає процес відновлення".

  Уряд створив Національний комітет з промислового розвитку, ставлячи завдання відновлення промислової міці та модернізації України. Також було створено Офіс залучення та підтримки інвестицій для супроводження та підтримки інвестиційного процесу в Україні.

  "Вже сьогодні потрібно засвідчити, що реальні умови ведення бізнесу є такими, що можуть забезпечити успіх тих, хто інвестує в Україну", - зазначив Глава Уряду.

  Незабаром в Україні буде розпочато масштабну приватизацію державних підприємств.

  "Сьогодні можливо підкреслити, що Україна розпочала процес відновлення. І наше завдання сьогодні полягає у тому, щоби кожен з вас, хто інвестує, досяг свого успіху. Нам не потрібні номінальні інвестиції – нам потрібні успішні інвестиції, тому що це запорука сталого економічного зростання для нашої країни. Коли ми будемо робити це разом з вами, для нас це буде подвійний успіх, тому що разом ми можемо більше", - поінформував співрозмовників Глава Уряду

  Він закликав представників турецьких підприємств до поглибленої співпраці із українським бізнесом.

  "Я вірю у те, що ми можемо, об'єднуючи зусилля, досягти спільного успіху", - підкреслив Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що влада України абсолютно відкрита та надає особливого значення двосторонньому співробітництву із Туреччиною.

  "Все, що стосується влади України, - я особисто як Прем’єр-міністр країни, наш Уряд, наш Президент - на вашій стороні. Ви маєте бути успішними - буде успішна і Туреччина, і Україна", - сказав Володимир Гройсман.