• In English
 • Порушення у сфері житлово-комунальних послуг - одні з наймасовіших, - Держпродспоживслужба
  опубліковано 10 березня 2017 року о 16:59

  Під час здійснення Держпродспоживслужбою державного контролю за регульованими цінами найбільше порушень встановлено у сфері надання житлово-комунальних послуг. Порушення виявлені у 84,2% суб’єктів господарювання із 38 перевірених. Про це повідомила начальник управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариса Єфімова під час прес-конференції на тему «Результати діяльності Держпродспоживслужби у 2016 році щодо контролю у сферах захисту прав споживачів, державного ринкового нагляду, нагляду у сфері ціноутворення та реклами», яка відбулася 10 березня 2017 року.

  За її словами, за результатами перевірок прийнято 24 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 985,4 тис. грн, із яких зобов’язано порушників спрямувати до держбюджету у вигляді штрафу 501,2 тис. грн та на 484,2 тис. грн здійснити перерахунки та повернути кошти споживачам.

  «Важливим у цій роботі є той факт, що порушників все ж таки зобов’язують повертати людям надмірно сплачені кошти!» - наголосила Лариса Єфімова.

  Вона додала, що основними причинами допущених порушень є включення до собівартості виробництва/надання житлово-комунальних послуг непередбачених законодавством та завищених витрат, справляння плати за тарифами, які не затверджені або перевищують встановлені відповідними уповноваженими органами.

  Начальник управління зазначила, що загалом упродовж II півріччя 2016 року терорганами Держпродспоживслужби проведено 81 перевірку суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (у т.ч. 17 позапланових перевірок). Порушення встановлено у 63 випадках (77,8%), прийнято 53 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 1177,4 тис. грн, у тому числі штраф – 610,8 тис. грн. За порушення державної дисципліни цін 37 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу на загальну суму 12,9 тис. грн.

  На фармацевтичному ринку проведено 31 перевірку та прийнято 18 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на 144,8 тис. грн.

  На ринку продовольства за результатами 12 перевірок прийнято 11 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на 47,2 тис. грн.

  Фахівцями здійснювалась робота щодо попередження порушень у сфері ціноутворення та  запобігання їх у подальшому. Так, надано 35 приписів суб’єктам господарювання з рекомендаціями щодо усунення порушень державної дисципліни цін та приведення цін і тарифів у відповідність до вимог законодавства.

  Лариса Єфімова наголосила, що у зв’язку з мораторієм на проведення заходів державного нагляду (контролю) та відповідним роз’ясненням Мінекономрозвитку щодо сфери його поширення, у цьому році у сфері ціноутворення здійснюються лише позапланові перевірки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав за погодженням Державної регуляторної служби.