• In English
 • Мінекономрозвитку остаточно скасувало санкції щодо імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів
  опубліковано 10 березня 2017 року о 16:45

  Як відомо, 6 лютого 2017 року на підставі подання Служби безпеки України Мінекономрозвитку застосувало спеціальну санкцію у формі тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до деяких імпортерів паливно-мастильних матеріалів (накази Мінекономрозвитку №154 та №155).

  24 лютого 2017 року на підставі листа Служби безпеки України Мінекономрозвитку наказами № 261 та № 262 скасувало спеціальні санкції, застосовані до деяких імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їх контрагентів.

  Враховуючи, що до Мінекономрозвитку продовжували надходити численні звернення суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, асоціацій виробників, народних депутатів та ЗМІ, у яких зазначалося про відсутність правопорушень, які стали причиною до застосування спеціальної санкції, Міністерство продовжувало вживати заходи, направлені на врегулювання ситуації, пов’язаної з застосуванням спеціальних санкцій до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку скрапленого газу.

  Відтак, 9 березня СБУ повідомило Мінекономрозвитку, що первинні дані щодо правопорушень, які здійснюють імпортери та їхні контрагенти, доведені частково, а причетність суб’єктів господарювання до заподіяння шкоди інтересам України не доведено.

  На підставі цієї інформації СБУ запропонувала Мінекономрозвитку скасувати дію спеціальної санкції щодо 9 імпортерів паливно-мастильних матеріалів та їхніх контрагентів, а саме: ТОВ “ПАРАЛЛЕЛЬ-М ЛТД, ТОВ “ПРОПАН ТРЕЙД”, ТОВ “УКРГАЗПЕТРОЛЕУМ”, ТОВ “РВК ПЛЮС”, ТОВ “УКРПЕТРОЛПОСТАЧ, ТОВ “УПК-ЄВРОПЛЮС, “EXPOSOFT TRADE LLP”,“EMITRADE FZE”, “LUXOIL IMPORT LLP”.

  10 березня Мінекономрозвитку наказами № 347 та № 351 скасувало спеціальні санкції до вказаних українських та іноземних суб’єктів господарювання.

  Відтак, станом на сьогодні, спільними зусиллями Мінекономрозвитку, СБУ та профільних асоціацій, оперативно здійснено заходи щодо перевірки причетності ряду суб’єктів господарювання до нанесення суттєвої шкоди національним інтересам України у сфері економіки та повністю вирішено проблему застосування спеціальних санкцій до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які імпортують в Україну скраплений газ, що мала місце в лютому 2017 року.

  З наказами Мінекономрозвитку № 347 та № 351 можна ознайомитися тут: http://bit.ly/2l6F4G8