• In English
 • Ми відкриті до діалогу з бізнесом і громадськістю у вирішенні проблем у сфері інфраструктури, - Володимир Кістіон про роботу Логістичного комітету при Кабміні
  опубліковано 07 березня 2017 року о 09:15

  Логістичний комітет при Кабінеті Міністрів України сприятиме комплексному вирішенню проблем, що накопичилися у сфері інфраструктури, допоможе більш якісно координувати діяльність центральних органів виконавчої влади та взаємодіяти із бізнесом і громадськими організаціями.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон за результатами другого засідання комітету.

  «Логістичний комітет як міжвідомча робоча група покликаний допомогти вирішити ті проблеми, які накопичилися в сфері інфраструктури за останні роки. За два останніх роки індекс логістичної ефективності України знизився на 19 позицій: з 61 місця у 2014 році до 80 – у 2016 році. Нам потрібний комплексний аналіз проблем та координація діяльності органів влади у їх вирішенні. Саме для цього і був створений Логістичний комітет», - наголосив Володимир Кістіон.

  За його словами, основні завдання, які покладені на комітет,  - це аналіз та виявлення логістичних проблем та перешкод;  визначення шляхів, механізму та способів впровадження реформ у сфері логістики; підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, що регулює питання логістики.

  Діяльність Логістичного комітету буде зосереджена на трьох напрямах: стратегічному розвитку інфраструктури, питаннями оптимізації торгівлі та питаннями оптимізації тарифів. Відповідно до цих трьох напрямів в складі комітету сформовано три робочі підгрупи. Їх очолять, відповідно, Перший заступник Міністра інфраструктури Євген Кравцов, Заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Михайло Тітарчук та заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

  До складу підгруп входять представники профільних міністерств і центральних органів виконавчої влади. Крім того, до участі у Логістичному комітеті та діяльності відповідних підгруп запрошують представників громадськості та бізнесу.

  «Оскільки комітет має застосовувати комплексний підхід до вирішення проблем та впровадження реформ, ми обов’язково запрошуємо до співпраці представників бізнесу та профільних асоціацій. Я особисто і всі учасники комітету будуть раді бачити конструктивні пропозиції від всіх зацікавлених сторін. Ми відкриті до діалогу з бізнесом і громадськістю у вирішенні проблем у сфері інфраструктури», - наголосив Володимир Кістіон.

  Найближчим часом на Урядовому порталі буде розміщено запрошення та умови участі у черговому засіданні Логістичного комітету.

  Довідково

  Логістичний комітет при Кабінеті Міністрів було утворено під головуванням Віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона у січні 2017 року. Заступником керівника став Перший заступник Міністра інфраструктури Євген Кравцов. До складу комітету увійшли представники Мінінфраструктури, Мінприроди, Міненерговугілля, Мінагрополітики, Мінрегіону, Мінфіну, Мін’юсту, ДФС, Укравтодору, Укрзалізниці, Адміністрації морських портів України, Укртрансбезпеки, Державіаслужби, а також представники Світового банку.

  Індекс  логістичної  ефективності  розроблено  Світовим  Банком  для  допомоги  країнам  з визначенням  логістичних  проблем  та  оцінкою  ефективності  роботи.  Індекс  базується  на опитуванні транспортно-експедиторських компаній та міжнародних перевізників, також в оцінці  враховується  аналіз  виконання  ключових  компонентів  логістичного  ланцюжка  в країні оцінки.

  Індекс складається з 6-ти компонентів,а саме:

  ·          Робота митної служби - швидкість та простота проходження митниці, також можливість планування затримок.

  ·          Транспортна інфраструктура - стан доріг, залізниці, портів, рухомого складу та ін.

  ·          Конкурентність ціноутворення перевезень - прозорість тарифів

  ·          Компетентність та якість логістичних послуг

  ·          Можливість відслідковування вантажів

  ·          Своєчасність доставки

  Результатом  оцінки  індексу -  є  середньоарифметичне  всіх  показників,  де  мінімальна позначка 0, а максимальна 5.