• In English
 • Рятувальники закликають громадян не спалювати сухостій
  опубліковано 03 березня 2017 року о 10:53

  З настанням відносно сухої та теплої погоди почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на городах та присадибних ділянках. Важливо, що такі дії є вкрай небезпечними, адже під час різких поривів вітру вони можуть стати причиною пожеж у житлових та господарських будівлях, а також цілих лісових масивів.

  Так, протягом останнього тижня випадки загоряння сухої трави та чагарників були зафіксовані в багатьох регіонах України. В Івано-Франківській області тільки за минулі вихідні рятувальники ліквідували 72 загоряння, які були зареєстровані практично у всіх районах області. На території Львівської області рятувальники протягом доби 35 разів виїжджали на гасіння сухої трави і чагарників.

  Загалом з початку року виникло вже понад 16 пожеж в екосистемах.

  До ліквідації загорянь, площа яких подекуди становить кількасот метрів квадратних, залучалися як рятувальники Державних пожежно-рятувальних частин областей, так і представники місцевої добровільної пожежної охорони.

  Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.