• In English
 • Маршрутна карта реформи теплоенергетики направлена на споживача, - Геннадій Зубко
  опубліковано 02 березня 2017 року о 12:28

  Розроблена Мінрегіоном Концепція реформування теплоенергетики повинна вирішити першочергові питання щодо залучення інвестицій, фінансової стабілізації галузі та проблем в енергетиці, які були накопичені за роки незалежності України. Маршрутна карта реформи, яку ми запропонували, спрямована в першу чергу на споживача, який повинен отримати якісну послугу та зменшити витрати на споживання.

  Про це заявив під час круглого столу щодо обговорення Концепції реформування сектору централізованого теплопостачання Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

  «Сьогоднішня ситуація на ринку теплоенергетики не дозволяє стимулювати капіталовкладення та залучати інвестиції. Впровадження Концепції дозволить у першу чергу залучити інвестиції в енергетику, розв’язати питання взаємостосунків серед учасників ринку, клірингових розрахунків, касового розриву, накопичення боргів, централізованого опалення та можливості децентралізації теплопостачання», - зазначив Геннадій Зубко.

  Концепція реформи теплоенергетики направлена як на короткостроковий, середньостроковий та довгостроковий план дій. «Енергетика повинна бути стабільною з точки зору своїх фінансових витрат і можливостей модернізації. За рахунок маршрутної карти, яка запропонована в Концепції, ці питання будуть вирішені», - повідомив Віце-прем’єр-міністр.

  Ключовими напрямками цієї моделі є:

  • Раціоналізація та оптимізація схем теплопостачання;

  • Комплексне вирішення питань щодо наявних боргових зобов’язань;

  • Перехід до системи тарифоутворення, що дозволяє отримання прибутку та заохочує до зниження рівня споживання енергоресурсів;

  • Вдосконалення системи розрахунків споживачами за надані комунальні послуги;

  • Перехід на грошову форму розрахунків державою на пільги та субсидії;

  • Спрощення системи залучення інвестицій у галузь та захист прав інвесторів.

  З Концепцією можна більш детально ознайомитись на офіційному веб-сайті Мінрегіону.