• In English
 • У місті Оттава відбулася прем'єра українсько-канадського фільму "Гіркі жнива"
  опубліковано 01 березня 2017 року о 19:47

  У рамках робочого візиту до Канади Міністр культури України Євген Нищук відвідав міський Музей Війни, де проходив прем'єрний показ українсько-канадської стрічки "Гіркі жнива". За сюжетом історія кохання головних героїв розгортається на тлі однієї з найстрашніших сторінок української історії - Голодомору-геноциду, свідомого злочину проти людства, вчиненого радянською владою.

  Під час презентації  стрічки Євген Нищук відзначив важливість зйомок таких стрічок не лише з кінематографічного, мистецького погляду, а  й з огляду на його соціальне, політичне та державотворче значення.

  "Це не просто мистецький кіно-продукт, показ картини у широкому світовому прокаті відкриє світу правду не лише про реальні історичні події, а й дасть можливість провести паралелі з ситуацією у сучасній Україні, де майже через століття час змінився, а ворог лишився тим самим", - сказав Міністр культури України.

  "Гіркі жнива" треба показувати й в Україні, зокрема на Сході - дорослим людям, які ще мають ілюзії щодо звичного для них радянського трактування історії, а також молоді - школярам, студентам, які завдяки привабливій для молодого ока формі - у вигляді видовищного кіно, зможуть засвоїти важливі історичні уроки".

  Продюсер фільму Ян Ігнатович запевнив, 45 країн, з якими вже укладено договори про прокат, - не межа і географія поширення "Гірких жнив" стане ще ширшою і глядач по всьому світу дізнається більше про нескорений та волелюбний український народ.

  "Протягом тих кількох років, поки йшла робота над фільмом, я бачив цей матеріал багато разів, втім епізод, який є для мене особисто одним з ключових - це діалог батька і сина на дзвіниці на самому початку фільму. Тоді чоловік каже хлопчику - "Ти народжений вільним, пам'ятай і бережи це"! Цієї миті я згадую своє дитинство, коли моя тітка тримала мене на руках і співала повстанських пісень. Ми нескорений народ, і ми маємо це усвідомлювати! Символічною є і кінцівка фільму - надія на порятунок, світле майбутнє. Коли після терорів, Другої світової війни, де загинуло багато українців - ми вистояли", - розповідає Ян Ігнатович.

  Серед присутніх у кінозалі, окрім представників української діаспори, - численні дипломати. Кажуть, широкий прокат таких фільмів сприятиме відкриттю правди про ті часи.

  В свою чергу Президент Світового конгресу українців Євген Чолій після перегляду стрічки "Гіркі жнива" наголосив: попри те, що історія розгортається на тлі страшних подій, фільм дарує надію.

  "Тема Голодомору, зокрема у кіно, має підніматися так само гостро, як, наприклад, тема Голокосту", - сказав Євген Чолій.

  "Митцями мають продукуватися як документальні фільми, так і художні, адже саме кіно є засобом достукатися до людей. Переконаний, цей фільм матиме такий самий вплив, який мав на тему Голокосту фільм "Список Шиндлера". Звісно, "Гіркі жнива" можна критикувати, і такі люди знайдуться, але побачене нікого не може залишити байдужим - він чіпляє за серце.

  Нагадаємо, «Гіркі жнива» - фільм знятий канадськими кінематографістами в Україні за участю відомих голлівудських, європейських та українських акторів. Режисер стрічки  Джордж Менделюк, продюсер  Ян Ігнатович (Канада), виконавчий продюсер Денніс Девідсон, виконавиця головної жіночої ролі актриса Саманта Баркс (Великобританія).

  Виконавчий продюсер Ян Ігнатович та режисер Джордж Менделюк тісно співпрацювали з істориками Орестом Субтельним та Людмилою Гриневич. Також Менделюк вивчав тему за книжкою «Жнива скорботи» історика Роберта Конквеста і працею Тімоті Снайдера «Криваві землі» про вплив Другої світової війни на Україну. Стрічка "Гіркі жнива" 23 лютого вже вийшла у всеукраїнський прокат.