• In English
 • На XXІ Київський міжнародний турнір, присвячений видатним українським борцям та тренерам, приїдуть учасники з 21 країни світу
  опубліковано 01 березня 2017 року о 17:25

  Близько 400 спортсменів – представників греко-римської, жіночої та вільної боротьби з 22 країн світу включно із Україною, візьмуть участь у XXІ Київському міжнародному турнірі, присвяченого видатним українським борцям та тренерам. Про це повідомили під час прес-конференції у Міністерстві молоді та спорту представники Асоціації боротьби України.

  Олег Кравченко, перший віце-президент Асоціації, запросив всіх на змагання - турнір відбудеться у столичному Палаці Спорту 2-5 березня, основні змагання пройдуть 3-4 березня. Офіційне відкриття змагань – 3 березня о 18:00 на центральній арені Палацу.

  Директор Департаменту олімпійського спорту Роман Вірастюк підкреслив, що завдяки поєднанню зусиль Асоціації спортивної боротьби України та Міністерства молоді та спорту, Київський турнір, через невелику перерву, продовжує тішити всіх поціновувачів греко-римської, жіночої та вільної боротьби: "Це турнір знають та поважають в усьому світі. Україна може похвалитися не тільки своїми здобутками у спорті, але й цікавими знаними змаганнями".

  Віце-президент Асоціації, головний тренер національної збірної команди з вільної боротьби Руслан Савлохов наголосив, що ці змагання багато років користуються повагою у світі спортивної боротьби, на які традиційно з'їжджаються нинішні та майбутні суперники українських борців на європейських та світових першостях: "До нас їдуть найсильніші борцівські держави - США, Іран, Азербайджан, Грузія, Вірменія. Так вже остаточно підтвердили участь дві Олімпійські чемпіонки з жіночої боротьби – Хелен Маруліс (США) та Еріка Вейбе (Канада)".

  Володимир Шацьких, старший тренер національної збірної з греко-римської боротьби, запевнив, що Україна буде представлена на турнірі найсильнішим складом в усіх трьох видах. Зокрема, у змаганнях обов`язково візьме участь віце-чемпіон ХХХІ Олімпійських Ігор (Ріо-де-Жанейро, 2016) і чемпіон світу Жан Беленюк. Тим більше, що за результатами виступів буде формуватись склад збірної на чемпіонати Європи і світу, як серед юніорів і молоді, так і серед дорослих.

  Неодноразовий призер і переможець Київського турніру, віце-чемпіон ХХХ Олімпіади (Лондон, 2012) Валерій Андрійцев зазначив, що для нього ці змагання завжди є особливими: "Для мене було важливо брати участь саме у цих змаганнях – з одного боку, вони відбуваються вдома, то ж і стіни мають допомагати. З іншого боку – це дуже відповідально, адже саме тут ми маємо показати якнайкращий результат".

  Руслан Савлохов зазначив, що в якості глядачів до Києва їдуть вихованці ДЮСШ з усієї країни, які матимуть змогу подивитись на кращих борців світу та обрати собі приклад для наслідування.

  Започаткований ще у 1994 році, турнір швидко зарекомендував себе, як яскраві та безкомпромісні змагання. Щороку до Києва приїжджають найсильніші борці з усього світу. А завдяки надпотужному складу учасників Київський міжнародний турнір швидко здобув славу «Малого чемпіонату світу».

  За двадцять років на арені Палацу спорту бачили перемоги і поразки майже всіх легендарних борців сучасності. Серафим Барзаков, Ельдар Куртанідзе, Сагід Муртазалієв, Намік Абдуллаєв, Том Еріксон, Артур Таймазов, Бесік Кудухов, Ірбек Фарнієв, Хаджімурат Гатцалов, Сослан Кцоєв, Станка Златева, Керол Хьюн - ось далеко не повний перелік учасників та переможців турніру.

  Честь жовто-синього прапору в різні роки гідно захищали наші прославлені борці Ельбрус Тедеєв (шестиразовий переможець турніру), Заза Зозіров (п’ятиразовий переможець), Євген Буслович, Ірина Мерлені, Василь Федоришин, Андрій Стадник, Тетяна Комарницька, Жан Беленюк, Валерій Андрійцев та багато інших.