• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року
  опубліковано 01 березня 2017 року о 17:06

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Перед тим як ми розпочнемо розгляд питань порядку денного, хотів би декілька слів сказати про енергетичну блокаду.

  Сьогодні ми заслухаємо інформацію Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Хочу підкреслити, що мені сьогодні абсолютно незрозуміло, в чиїх інтересах відбувається енергетична, економічна блокада України. Маємо декілька видів цієї блокади: спочатку ми отримали блокаду українських товарів, які переміщалися транзитом через Російську Федерацію до третіх країн, така собі заборона, не блокада; сьогодні ми маємо енергетичну, економічну блокаду.

  Вчора ми зустрічалися з керівниками багатьох металургійних підприємств, у тому числі з іноземним капіталом, які абсолютно чітко сказали, що якщо ми не використовуємо українські надра та українське вугілля, наприклад, для металургії, то є тільки два варіанти закуповувати це вугілля: або із США, що невигідно для цих підприємств і довго; або з Російської Федерації.

  Очевидним є те, що наслідки від такої блокади є руйнівними для економіки нашої держави. Тобто негативних питань я би назвав декілька: загроза теплопостачанню в містах, загроза відсутності електроенергії в необхідних обсягах, загроза зупинки економічно активних підприємств, вивільнення сотень тисяч працівників і, як наслідок, руйнівні процеси в національній економіці.

  Я розумію, що, можливо, комусь дуже хочеться, щоб ми запустили ворога настільки глибоко всередину країни, щоб дати можливість ізсередини дестабілізувати ситуацію і, можливо, реалізувати інший сценарій, який ми бачили, який називають придністровським або абхазьким сценарієм. Але Україна – цілісна країна, і Крим, і Донбас – це територія України, і наше завдання сьогодні – повернути те, що в нас незаконно забрали.

  Я не хочу вірити в те, що політики, які підіграють блокаді, роблять це абсолютно умисно, стаючи акторами інших сценаріїв, які розроблені за межами України.

  Хочу вірити в те, що це не так. Але навіть боюся собі уявити, що деякі політики, наші власні українські, можуть відігравати в цьому абсолютно ключову роль підриву нашої незалежності, нашої державності. Але хочу ще раз запевнити в тому, що ми будемо робити всі необхідні заходи для того, щоб не допустити будь-яких катастрофічних наслідків для нашої держави.

  Окремо хотів би підкреслити, що ми абсолютно чітко усвідомлюємо, що жодного незаконного переміщення товарів, будь-якого іншого контрабандного складу не може бути. І тому нам потрібно прийняти абсолютно чітке рішення – той необхідний критичний мінімум, який потрібен для того, щоб в оселях українців було тепло, світло, і не тільки в оселях, а й в лікарнях, школах, на підприємствах, щоб наш гірничо-металургійний комплекс працював на економіку Україну, і всі підприємства, які працюють у цьому комплексі, були зареєстровані тільки в Україні і сплачували податки по законодавству України.

  Тому нам потрібно побудувати ефективний контроль за переміщенням товарів. І цей контроль має бути з залученням громадськості, волонтерського руху, щоб ми отримали максимальну прозорість у цьому процесі.

  Тому сьогодні ми розглянемо внесений СБУ, а це виключно їхня компетенція, порядок переміщення товарів. Розглянемо його і сподіваюся на те, що ми його ухвалимо.

  Наступна позиція. Нам потрібно затвердити (це МТОТ і Мінекономрозвитку) той мінімальний перелік необхідних компонентів і матеріалів для забезпечення тих завдань, про які я сказав щойно. Тобто українці не мають від цього страждати. Це наше завдання, і я вірю в те, що ми зможемо його сьогодні виконати.

  Тому я просив би, будь ласка, Вадиме Черниш, проінформуйте про реальний стан справ.