• In English
 • Два українських мегаполіси приєдналися до ініціативи великих міст світу у подоланні епідемії СНІДу
  опубліковано 28 лютого 2017 року о 17:22

  Одеса, а раніше Київ, підписали Паризьку декларацію прискорення дій у подоланні епідемії СНІДу у великих містах.

  Паризька декларація – це зобов’язання міських голів посилити заходи протидії епідемії ВІЛ-інфекції у містах через досягнення цільових показників 90–90–90. Усі зусилля спрямовані на те, щоб 90% людей, які живуть з ВІЛ, знали про свій ВІЛ статус, 90%, які знають, отримали антиретровірусне лікування та 90%, які отримують лікування, знизило вірусне навантаження, яке не визначається.

  «Згідно з статистикою найбільше людей з ВІЛ живуть саме у великих містах. Акцент на партнерство та залучення до глобальної ініціативи з подолання епідемії керівників мегаполісів стане запорукою успішності боротьби з ВІЛ», – зазначила Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції.

  Документ також містить зобов’язання щодо особливої уваги до найвразливіших груп населення, мобілізації ресурсів, забезпечення безперервного каскаду медичних та соціальних послуг населенню, посилення системи громадського здоров’я та використання цих підходів для позитивних соціальних змін.

  До всесвітнього руху вже приєднались очільники більш ніж 60-ти міст-мегаполісів. До ініціативи, розпочатої у Парижі, згодом долучилися Амстердам, Брюссель, Женева, Маямі, Сан-Франциско, Вашингтон, Бангкок, Мельбурн, Делі, Київ, який був першим містом в Україні та регіоні Східної Європи і Центральної Азії.

  Станом на початок 2017 року в Одесі під медичним наглядом перебуває 11 313 людей, що живуть з ВІЛ, 3 889 з яких, отримують антиретровірусне лікування. У результаті реалізації зобов’язань у межах Паризької декларації до 2020 року, антиретровірусна терапія повинна бути забезпечена усім людям, що живуть з ВІЛ та перебувають під медичним наглядом. Для зупинки епідемії ВІЛ у місті, на лікуватися повинні не менше 81% оціночної кількості людей, що живуть з ВІЛ.

  Ініціативу підтримали представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я, спеціальний представник Генерального секретаря ООН з ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії, представники організацій Системи ООН в Україні, серед яких ПРООН, ЮНІСЕФ, ЮНЕЙДС, посольств Франції та США, Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, Альянсу громадського здоров’я та інших неурядових організацій, партнери міста.