• In English
 • Сергій Савчук: За перші 2 місяці нового року ОСББ залучили в 4 рази більше коштів на енергоефективні заходи ніж за аналогічний період 2016 року
  опубліковано 28 лютого 2017 року о 10:35

  Цьогоріч у багатьох українців зростає усвідомлення того, що потрібно діяти та впроваджувати заходи, які допоможуть ефективно використовувати енергоресурси та в подальшому в рази менше платити за комунальні послуги. Важливо те, що до енергоефективності все активніше долучаються не лише власники приватних будинків, а й мешканці багатоповерхівок, які об’єдналися в ОСББ. 

  Про це красномовно свідчать результати моніторингу Урядової програми з енергоефективності, який щотижня проводить Держенергоефективності

  «За січень-лютий 2017 року ОСББ та ЖБК залучили 3,3 млн грн. на впровадження енергоефективних заходів у своїх будинках. Це у 4 рази більше ніж за аналогічний період 2016 року, - повідомив Сергій Савчук. – Зросла і кількість ОСББ, які беруть участь у програмі. У 2017 році маємо вже 33 ОСББ-учасника, тоді як минулого року у цей період – тільки 12». 

  Як пояснив Голова Агентства, ці дані – не просто статистика. За кожною цифрою - виважене рішення десятків родин стати господарями у своїх будинках по-справжньому, брати відповідальність за спільну власність та створювати комфортні умови проживання у будинку. Беззаперечним фактом є підвищена обізнаність громадян щодо переваг впровадження енергоефективних заходів: заміни вікон на енергоефективні, встановлення приладів обліку тепла, облаштування ІТП, утеплення будинків тощо. Головне, що на реалізацію цих заходів всі ці родини отримують суттєву безповоротну фінансову допомогу від Уряду і місцевої влади. 

  За останній тиждень ще 4 ОСББ залучили більше 400 тис. грн. на різні енергоефективні заходи. Загалом, з початку дії програми нею скористалося 664 ОСББ, використавши понад 80 млн грн. на утеплення будинків. 

  Нагадаємо, що за умовами Урядової програми «теплих» кредитів ОСББ та ЖБК отримують з держбюджету відшкодування щонайменше 40% суми залучених коштів. Розмір компенсації може сягнути 70%, якщо у багатоповерхівці проживають сім’ї-отримувачі субсидій. Додаткову грошову допомогу ОСББ одержують від органів місцевого самоврядування. У результаті витрати ОСББ на придбання необхідного обладнання становлять половину і менше їхньої ринкової вартості. 

  Дізнайтеся детальні умови участі у програмі, отримання відшкодування у Call-центрі при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.uaenergoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua