• In English
 • Володимир Гройсман обговорив із експертами результати діяльності Уряду у 2016 році
  опубліковано 21 лютого 2017 року о 17:42

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман у вівторок зустрівся із представниками експертного середовища та громадського суспільства для обговорення Звіту діяльності Уряду у 2016 році.

  Уряд вчасно затвердив Звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році та направив його до Парламенту, зазначив Володимир Гройсман.

  "Ми достатньо критично дивимося на реальний стан справ, але те, що сьогодні можливо говорити - це те, що ми маємо зростання 2,2% ВВП [за підсумками 2016 року]. Зрозуміло, це недостатньо, але це позитивно", - сказав Прем'єр-міністр на початку зустрічі.

  Коментуючи досягнуті результати, Глава Уряду відзначив рішення Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати. Так, у країні спостерігається скорочення безробіття, збільшення кількості оформлених працівників та кількість тих, хто отримує підвищену заробітну плату.

  У рамках реформи з децентралізації місцеві бюджети зросли на 50 млрд грн. Разом з цим було збільшено відповідальність місцевої влади.

  Говорячи про енергетику, Володимир Гройсман зазначив, що Україна вже більше 450 днів не споживає російський газ.

  У цьому контексті він зазначив, що Уряд забезпечив якісну підготовку до проходження опалювального сезону, зокрема розблокувавши роботу "Енергоатому". Також Уряд "дуже жорстко" підійшов до забезпечення накопичення вугілля та формування його стратегічного запасу для мінімізації будь-якого негативного впливу на енергетику.

  Кабінет Міністрів розвиває гідроенергетику, збільшує потужності атомної енергетики. Було побудовано дві лінії електропередач від Хмельницької та Рівненської станцій, будується лінія від Запорізької атомної електростанції.

  Прем'єр-міністр та експерти обговорили актуальні питання порядку денного реформ, які стосувалися зокрема енергетичного сектору, банківської системи, управління державними підприємствами, сфери охорони здоров'я.

  Володимир Гройсман поінформував співрозмовників про пріоритети Уряду на наступний рік, серед яких ключовими є забезпечення економічного зростання, побудова справедливої пенсійної реформи та земельна реформа.

  "Переконані у тому, що у 2017 році ми зможемо досягти більшої стабілізації, і на мій погляд, ситуація всередині країни має значно покращитися", - наголосив Володимир Гройсман.

  Експерти високо оцінили зусилля Уряду, завдяки яким вдалося досягти зростання економіки України у 4 кварталі 2016 року на рівні 4,7%.

  Так, Тарас Козак, координатор Громадянської Платформи Нова Країна, зазначив, що "зростання 4,7% в останньому кварталі виглядає як 7,8% річних. Це дуже багато. І що позитивно, що щоквартально зростають темпи приросту ВВП".

  "Я розцінюю ріст економіки цього року як видатний успіх. Тому що це відбувається під час війни, тобто це достатньо не звична ситуація", - сказав президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

  У зустрічі взяли участь представники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, ГО "ОПОРА", групи "РПР-Київ", громадської ініціативи "Реанімаційний пакт реформ", VoxUkraine, Міжнародного фонду "Відродження", міжнародного проекту Tech Bridge, Фонду "Східна Європа", Інституту суспільно-економічних досліджень, Асоціації "Енергоефективні міста України", IK Concorde Capital, Центру економічного розвитку, Центру економічної стратегії, Київської школи економіки, Благодійного фонду "Пацієнти України", Центру політичних студій та аналітики "Ейдос", Інституту громадянського суспільства, інвестиційної компанії Dragon Capital, Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД та громадської організації Transparency International Ukraine.