• In English
 • Мінагрополітики: Урожайність винограду виросла втричі
  опубліковано 21 лютого 2017 року о 11:31

  Сьогодні урожайність з одного гектару винограднику складає близько 100 центнерів. До незалежності України цифра була у три рази меншою – близько 30 ц/г. Про це повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Департаменту землеробства Мінагрополітики Віктор Костенко під час інтерв’ю одному з телеканалів.

  «В Україні великий потенціал щодо виробництва якісних вин. Території під насадження винограду обираються ретельно, сьогодні це близько 45 тисяч гектар. Зараз ми збираємо набагато більше врожаю за рахунок впровадження новітніх технологій на виноградниках, закладених якісним садивним матеріалом та дбайливого догляду за ними», - зауважив Віктор Костенко.

  За словами начальника відділу, в Україні є географічно-ґрунтові умови для збільшення площ під виноград до 300 тисяч гектар. Таке збільшення у перспективі може бути виправданим, оскільки попит на якісні вина у світі досить великий.

  «Наш головний напрямок у виноградно-виноробній галузі – розвиток та підтримка малих та середніх виробників. Їх продукція може бути ексклюзивною і може користуватися великим попитом на західних ринках. Для виходу на нові ринки у нас є все необхідне - є гарний клімат, є технології , і є люди, які добре розуміються на цій справі», - наголосив Костенко.

  У рамках держпідтримки аграріїв на 2017 рік, яка складає 5,4 млрд грн, 75 млн грн передбачено на підтримку виноградарів, садоводів і хмелярів.

  «Ми активно сприяємо залученню інвестицій у виноградно-виноробну галузь. Так, одним із важливих для цього рішень Верховної Ради та Уряду стала відміна для виробників щорічної плати у 500 тисяч грн за право реалізовувати свою винопродукцію. Це стосується тих виробників, що виготовляють винопродукцію та напої медові з власного матеріалу. Проте з іншого боку, ще й досі для малих та середніх виноробів є доволі складним і довготривалим процес отримання ліцензії. Ми виступили з ініціативою вирішувати цю проблему на законодавчому рівні», - додав Костенко.

  На завершення начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства повідомив, що 21 лютого у Мінагрополітики відбудеться засідання робочої групи для напрацювання законодавчих змін щодо спрощення процедури ліцензування.