• In English
 • Прем'єр-міністр: Унаслідок дій тих, хто перекрив постачання вугілля до підприємств теплозабезпечення, починають страждати люди
  опубліковано 16 лютого 2017 року о 15:53

  Унаслідок дій тих, хто перекрив постачання вугілля до підприємств енерго- та теплозабезпечення, починають страждати люди. На цьому наголосив Прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Ради національної безпеки та оборони України під головуванням Президента України Петра Порошенка щодо розгляду питання енергетичної блокади у четвер.

  "Унаслідок дій, які призвели до перекриття залізничного сполучення із підприємством теплопостачання, у тому числі енергетики, ми маємо сьогодні серйозну ситуацію, через яку починають страждати люди. З одного боку, це питання теплозабезпечення у містах, які використовують енергетичне вугілля для опалення і вироблення тепла. З іншого боку, це третина усієї генерації електричної енергії, яка виробляється на такому вугілля", - зазначив Володимир Гройсман.

  Учора Уряд прийняв рішення щодо упровадження тимчасових надзвичайних заходів щодо управління енергетичною системою, щоб не допустити будь-яких серйозних негативних наслідків і мінімізації будь-яких проблем щодо енерго-, теплопостачання, зазначив Прем'єр-міністр.

  Сьогодні під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбудеться позачергове засідання державної комісії з питань ТЕБ та НС для координації роботи з місцевими органами влади щодо питань енергозабезпечення у зв'язку із запровадженням Урядом надзвичайних заходів в енергетичній системі країни, повідомив Прем'єр-міністр.

  "Сьогодні відповідні міністерства і служби працюють з регіонами, щоб впроваджувати ці рішення. У тому числі сьогодні у другій половині дня відбудеться засідання Штабу під головуванням [Віце-прем'єр-міністра Геннадія] Зубка, де теж буде скоординована робота з місцевими органами влади щодо енергетичних питань і питань теплозабезпечення", - повідомив Володимир Гройсман.

  Він наголосив на негативних наслідках блокування постачання вугілля для національної економіки.

  "Дії спричинили перекриття у тому числі необхідної сировини для металургів. Це означає, що маємо ще й справу з підривом національної економіки", - підкреслив Володимир Гройсман і додав, що у металургійному секторі працює близько 300 тис осіб.

  Сьогодні енергетична система є достатньо стійкою, завдяки серйозній підготовці Уряду до проходження опалювального сезону, наголосив Прем'єр-міністр. "Але ми розуміємо, що коли немає постачання необхідного вугілля, а ми використовуємо такого вугілля 24 млн тонн і 9 млн тонн - антрацитове, система не зможе довго працювати у такому стані. Тому потрібно буде приймати усі рішення для того, щоб компенсувати це вугілля", - зауважив він.

  Прем'єр-міністр також наголосив на необхідності концентрації уваги на боротьбі з контрабандою, "щоб у нас не було жодних випадків переміщення недозволених товарів не тільки залізничним транспортом, а й автомобільним транспортом". У цьому напрямку потрібне посилення координації митної, прикордонної служб та усіх тих, хто працює на лінії розмежування, зауважив він.

  За словами Володимира Гройсмана, потрібно посилити координацію необхідних служб для того, щоб не допустити будь-яких блокувань постачання вугілля у майбутньому та негативного впливу від таких дій на державу. Це питання треба розглядати у юридичній площині.

  Він також виступає за посилення відповідальності тих, хто здійснює блокування.

  "Ми країна демократична, ми поважаємо права усіх на мирний протест. Але я категорично не сприймаю, що використовуються абсолютно незаконні дії для того, щоб виявити такий протест", - наголосив Глава Уряду.