• In English
 • За півтора місяці піротехніки ДСНС знешкодили понад 4 тисячі вибухонебезпечних предметів
  опубліковано 14 лютого 2017 року о 11:14

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 848 виїздів, під час яких вилучили та знешкодили 4 104 вибухонебезпечні предмети, зокрема дві авіаційні бомби. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни.

  Так, минулої доби на території Донецької області були вилучені та знешкоджені 6 боєприпасів. Також 13 лютого піротехнічні розрахунки ДСНС перевірили 0,39 га місцевості у Новоайдарському, Станично-Луганському, Попаснянському та Старобільському районах Луганської області. За добу піротехніки виявили та вилучили п’ять вибухонебезпечних предметів.

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: виявивши вибухонебезпечні предмети, не торкайтеся до них і одразу ж телефонуйте на «101» чи «102».

  Наголошуємо, підозрілий предмет категорично забороняється: пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.