• In English
 • Сергій Білан: Тиск податкової міліції на бізнес повністю виключений
  опубліковано 10 лютого 2017 року о 15:15

  У поле зору податкової міліції потрапляють лише ті підприємства, які, використовуючи різноманітні схеми, не платять багатотисячні і мільйонні суми податків. Про це повідомив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

  За його словами, такий підхід повністю виключає тиск на бізнес. Малий та середній бізнес взагалі не є опонентом податкової міліції за винятком випадків, коли за участю таких підприємств формуються протиправні схеми несплати податків. Станом на 1 січня 2017 несплата податків на суму менше 800 тисяч гривень взагалі не є злочином.

  «В Україні діють кілька мільйонів як великих, так і малих підприємств. А слідство за фактами несплати податків проводиться тільки по менш ніж однієї десятої відсотка діючих підприємств (приблизно 0,07%). Зокрема, в минулому році було відкрито 2,5 тисячі проваджень за фактами несплати податків, третину з яких починали інші правоохоронні органи з подальшою передачею нам для розслідування», - підкреслив Сергій Білан.

  Кількість проваджень, за словами Першого заступника Голови ДФС,  за минулий рік зменшилась майже на 40%. Так, у 2015 році було відкрито 4,1 тис. проваджень, у 2014 – 4,5 тис.

  Сума відшкодованих збитків за направленими у 2016 році кримінальними провадженнями становить 419 мільйонів гривень, в направлених до суду провадженнях арештовано майна на суму понад 638 мільйонів гривень. У січні цього року до суду направлено 111 кримінальних проваджень, відшкодовано до бюджету вже понад 77 мільйонів і арештовано майна в розмірі 63 мільйонів гривень.

  Також Сергій Білан прокоментував питання ліквідації податкової міліції та створення Служби фінансових розслідувань.

  «Ідея створення служби фінансових розслідувань нами пропонувалася ще рік тому. Ми підготували концепцію і спільно з Мінфіном розробили законопроект про створення Служби фінансових розслідувань. За найоптимістичнішими прогнозами, до моменту практичного створення Служби фінансових розслідувань повинно пройти півроку. Хтось в цей час повинен захищати фінансові інтереси держави і боротися з ділками тіньового бізнесу. Тому так звану технічну помилку про ліквідацію податкової міліції необхідно виправити в будь-якому випадку. І хочу Вас запевнити: податкова міліція зараз виконує свої завдання в законному руслі. Будь-які спроби ліквідації податкової міліції без створення нового органу фінансових розслідувань - це злочин», - наголосив Сергій Білан.

  Він також підкреслив, що створення нової структури без концептуальної зміни оперативно-розшукового та кримінально-процесуального законодавства, яке є основою діяльності будь-якого правоохоронного органу, не дасть очікуваного рівня ефективності та результативності.