• In English
 • «Ми самодостатня держава в енергетичному плані», – Ігор Насалик під час «Години запитань до Уряду»
  опубліковано 10 лютого 2017 року о 14:23

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик виступив сьогодні, 10 лютого, під час «Години запитань до Уряду». У співдоповіді наголосив, що Об’єднана енергосистема України працює в штатному режимі і Міненерговугілля готове до будь-яких аномальних температур. За словами Міністра, велика робота проведена енергетиками, які ввели в штатний режим атомну промисловість, частка якої в генерації наразі становить 60% проти 47% у травні минулого року, та диверсифікували поставки ядерного палива. Він також нагадав, що це дало й економічний ефект -  можливість з 1 січня знизити оптову ринкову ціну на електроенергії на 10%, і з 1 березня очікується чергове зниження ціни на 5,7%.

  Міністр зауважив, що вжиті заходи дали можливість позбутися основного впливу східного сусіда в енергетиці – газового вентиля та вмикача електричної енергії. «Ми самодостатня держава в енергетичному плані»,- наголосив Ігор Насалик.

  Окремо Міністр зупинився на проблемних питаннях роботи енергосистеми. «Я не можу сказати, що ми позбулися залежності від поставок антрацитового вугілля, так історично склалося, - зауважив Ігор Насалик. Водночас він зазначив, що протягом 2016-го та 2017 року впроваджено два великих проекти, які дали можливість замінити 3,5 млн тонн антрацитового вугілля.

  Щодо блокування перевезень через лінію розмежування, то Міністр наголосив, що переміщення товарів регламентується відповідними документами, схваленими у 2014 році. Крім того, за вугілля з шахт, які розташовані на неконтрольованій території, здійснюється оплата за такими ж цінами, як і з державних шахт на контрольованій території.

  Тривале блокування, за словами Міністра, може призвести до тимчасових перебоїв з постачанням електроенергії та зростання ціни на вугілля удвічі.  Ще однією проблемою є те, що на тимчасово окупованій території працює 60 тисяч шахтарів, які є українськими громадянами і які в разі блокування втратять роботу і не матимуть засобів до існування.

  Ігор Насалик наголосив, що прийняти політичне рішення щодо блокування та взяти на себе відповідальність за наслідки може тільки Верховна Рада України, а відповідні дії щодо блокування мають здійснювати у разі прийняття такого рішення  не добровольці, а СБУ, армія та силові структури.