• In English
 • Підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на кількість безробітних - Держслужба зайнятості
  опубліковано 10 лютого 2017 року о 13:55

  Побоювання з приводу того, що підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн потягне за собою хвилю скорочень – не справджуються. Такі дані демонструє статистика Державної служби зайнятості та підтверджують дослідження найбільших приватних компаній з працевлаштування. Про це заявив в.о. Голови Державної Служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

  «Були побоювання песимістів, але ми бачимо, що ніякої трагедії після підвищення мінімалки не відбулось. Навіть навпаки за нашою статистикою наразі ринок показує позитивну тенденцію. Вакансій у січні 2017 року було більше ніж у січні минулого року на 48%. Економіка країни оживає і це відображається на ринку праці. Крім того, для роботодавців не стало проблемою те, що доведеться платити більше своїм працівникам, бо якщо працівник кваліфікований – йому обов’язково будуть платити. Економіка потроху виходить з тіні, безробіття, хоч і повільно, проте падає. Про це говоримо ми, про це говорять і рекрутингові компанії», - сказав Валерій Ярошенко.

  За його словами, у січні 2017 року роботодавці подали інформацію про заплановане масове вивільнення 29 тисяч працівників, що на чверть менше ніж у відповідний місяць 2016 року. У ДСЗ минулого року було зареєстровано майже мільйон вакансій, в той час як у 2015 році їх було 875 тисяч. Збільшення кількості наявних вакансій спостерігалося у всіх видах економічної діяльності та в усіх професійних групах. Кожна п’ята вакансія надійшла від підприємств переробної промисловості, 16% – оптової та роздрібної торгівлі, 9% – транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 8,7% – державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування.

  Валерій Ярошенко зазначив, що таку тенденцію підтверджують і дані досліджень великих українських порталів із працевлаштування Work.ua. і HeadHunter, які були оприлюднені під час Симпозіуму на тему легальної зайнятості закордоном 8 лютого у Києві. За даними Work.ua. 55,7% опитаних роботодавців заявили, що підвищення мінімалки ніяк не вплине на їхні плани з приводу найму. Майже 60% готові підвищувати мінімальну зарплату, і лише 8% зізналися, що можливо розглядатимуть питання скорочення таких працівників. У дослідженні також говориться, що в 2016 році роботодавці розміщували на 62% вакансій більше, ніж у 2015 році. За даними HeadHunter з початку 2016 року кількість вакансій збільшилась на 46%. 38% роботодавців підвищували заробітну плату своїм працівникам. 92% компаній не припиняли набирати персонал протягом 2016 року.

  До слова, 6 лютого на засіданні Кабміну Прем’єр-міністр України Влодимир Гройсман заявив, що статистичні показники січня свідчать про позитивний вплив на економіку підвищення удвічі мінімальної заробітної плати до 3200 грн: у січні в країні було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних та відбувається детінізація економіки. У січні 2017 року було працевлаштовано 45 тисяч чоловік. Таким чином, на 32%, або на 11 тис, порівняно з минулим роком зросла кількість людей, забезпечених роботою. Також, за інформацією Фіскальної служби у січні 2017 року було зібрано ПДФО на 40% більше, майже 2,9 млрд грн, ніж у січні минулому році, ЄСВ – на 700 млн грн більше. Згідно з даними у сфері зайнятості у січні 2017 року на 37 тис., або 48%, зросла кількість вакансій у базі даних служби зайнятості та склала 115 тис. У січні надходження ЄСВ збільшилося на 1,9 млрд грн, або майже на 20%, ПДФО порівняно з аналогічним періодом минулого року - на 1,3 млрд грн, або 38,6%.