• In English
 • Україна та Баварія домовилися про заснування спільних проектів щодо боротьби з корупцією, медицини і економічного розвитку
  опубліковано 09 лютого 2017 року о 16:47

  Сьогодні, 9 лютого, у Києві завершилось 10-е засідання постійної Українсько-баварської робочої комісії. Комісію очолили перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та Державний Міністр у справах Європи та регіональних відносин Баварської державної канцелярії Беата Мерк.

  У 2016 торговельно-економічні відносини України з Баварією інтенсифікувалися: на відміну від попередніх трьох років, взаємний товарообіг зріс. За 9 місяців 2016 р. він збільшився на 27,1%. Крім цього, південнонімецькі підприємства все більше взаємодіють з українським ринком. Баварія експортує до України традиційну для неї високотехнологічну продукцію, зокрема продукцію машинобудування, електротехніки, автомобільної та хімічної промисловостей. У структурі експорту товарів з України домінує продукція машинобудівної та електротехнічної галузей, легкої та харчової промисловості, сільського господарства.

  «Баварія є локомотивом не лише німецької економіки, а й взірцем державного адміністрування, науково-технічних інновацій, захисту навколишнього середовища та забезпечення громадської безпеки. Багато баварських підприємств у різних сферах господарства, від машинобудування до сільського господарства, успішно працюють в Україні. Від співпраці у сферах юстиції, внутрішніх справ і міжрегіонального партнерства однаково виграють обидві сторони», - зазначив Максим Нефьодов. Він також висловив вдячність баварським партнерам за готовність не лише ділитися своїм передовим досвідом, а й підтримувати Україну технічно і фінансово в реалізації наших спільних проектів.

  Експерти напрацювали проект нової Робочої програми постійної Українсько-баварської робочої комісії на 2017/2018 роки, яка стане основою для подальшого розвитку партнерства. У рамках програми Україна та Баварія домовилися про заснування низки спільних проектів та ініціатив у сферах економіки, самоврядування, юстиції, сільського господарства, харчової промисловості, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища та енергоефективності.

  Баварія готова поділитися технологіями переробки і утилізації відходів, новаціями у лісозаготівлі, деревообробці та використанні відходів деревини для подальшого опалення, а також досвідом у організації ефективних заходів щодо запобігання поширенню інфекцій. Крім цього, Баварія та Україна домовилися організувати спільні навчальні проекти для поліції і провести у Львові «День баварської економіки». Учасники засідання комісії висловили своє прагнення оптимізувати реалізацію проектів закріплених у спільній робочій програмі.