• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року
  опубліковано 08 лютого 2017 року о 17:34

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Сьогодні ми заслухаємо звіт Державної служби статистики щодо соціально-економічного розвитку 2016 року. Підіб’ємо відповідні підсумки для того, щоб зрозуміти реальний стан справ національної економіки.

  Окремо розглянемо Стратегію реформування системи управління державними фінансами країни з 2017-го по 2021 рік – фундаментально важливий документ.

  Приймемо ряд важливих рішень і сьогодні ми також ухвалимо рішення про розподіл акцизу для місцевих бюджетів. Думаю, що місцеві бюджети це очікують.

  Як ви пам’ятаєте, що перед початком бюджетного процесу та в процесі прийняття бюджету багато було розмов про зміну в системі зарахування акцизів до місцевих бюджетів. Ми як Уряд пообіцяли, що це буде справедлива система, яка буде в сумі не меншою, ніж у 2016 році. Але ми все зробимо для того, щоб акцизи в місцеві бюджети були направлені в більшому обсязі, ніж це було в 2016-му.

  Тому такі рішення спільно опрацьовані Міністерством фінансів, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і сьогодні будуть ухвалені. І нарешті ми розпочнемо розщеплення цих платежів до місцевих бюджетів. Це добра новина для всіх місцевих бюджетів.

  Ці всі рішення є надзвичайно важливими з точки зору розвитку нашої економіки, місцевого самоврядування, розвитку нашої країни. Тому найголовніше, щоб ми їх приймали вчасно.

  Хотів би перед тим, як ми перейдемо до розгляду цих питань, сказати декілька слів і, напевно, прокоментувати те, чим ми відрізняємося від деяких політиків, які останнім часом, останніми днями, коли вони добре відпочили, я думаю, що на нормальних курортах, не злазять сьогодні з екранів телебачення, говорять про те, що все пропало, зрада, проблеми будуть тільки загострюватися, і роблять багато інших прогнозів, які просто не відповідають дійсності.

  У чому полягає наша відмінність від цих деяких політиків? Ми з вами – Уряд, який прийшов на фоні і політичної, і згодом вже економічної кризи, який взяв на себе відповідальність спільно з урядовою коаліцією. І ми сьогодні боремося не за владу, ми боремося за Україну, за розвиток економіки, як наслідок, зміну якості життя в кращий бік українців. Ми боремося за те, щоб знайти рішення, як людям підвищити заробітну плату, як змінити систему пенсії, щоб люди почали отримувати якісну систему пенсії.

  Наше важливе завдання – змінити якість послуг, які надає сьогодні держава по відношенню до кожного громадянина, це освіта і охорона здоров`я. Це важкі рішення, вони є дуже непростими, але потребують і лідерства політичного, і відповідальності. Тому наше бачення в тому, що ми боремося за Україну і робимо все для цього.

  За що борються ці політики чи політикани? Вони борються за владу. І в цій боротьбі в фокусі їхньої уваги немає людини. У них є тільки жага до влади, яку вони хочуть будь-яким шляхом отримати. Але потрібно і підкреслити, що багато з цих політиків десятиріччями, і це потрібно згадати, перебувають у владі. Наш Уряд працює тільки 9 місяців. А деякі політики, які "вещают" з екранів телебачення про те, що "все пропало", у політиці десятками років, займали найвищі відповідальні посади в державі, мали більшості в українському Парламенті, мали всі інструменти без військової агресії для того, щоб привести Україну до економічного успіху.

  Я пам`ятаю, було дуже багато розмов про різні стратегії розвитку української економіки, але цього не відбувалося. З кожним роком протягом цих десятиріч, особливо останнього десятиріччя, я вважаю, останнє десятиріччя було роковим для нашої держави, коли можливо було використати економічне зростання і конвертувати його в якість життя людей – нас заводили в чергову кризу, чергову узурпацію влади, чергові популістські рішення, які відбирали в України майбутнє. І ми сьогодні маємо побороти цю проблему і врешті-решт вирвати Україну із зубожіння.

  Ще одна річ, про яку я хотів сказати, ми з вами відповідаємо за наші слова. Коли ми приходили в Уряд, наше завдання було стабілізувати економіку, зупинити політичну кризу, відновити економічне зростання. Сьогодні я хочу констатувати і ми це побачимо, Україна економічно піднімається з колін. Це надзвичайно важкий процес. Але коли ми побачимо сьогодні реальні статистичні дані про те, що результатом економічної стабілізації, економічного зростання є вже поступове зменшення в Україні безробіття і вже підвищення зарплати, хочу підкреслити, – це тільки початок.

  Але я чітко розумію, що за будь-якими цифрами перед нами мають стояти люди. Ми маємо виходити конкретно від кожної української родини, відходити від її інтересів у прийнятті своїх рішень. Маємо розуміти, як люди живуть, що потрібно зробити, щоб була підвищена зарплата, всі інші можливості для якісного життя. Це й є наш найголовніший пріоритет.

  Для нас дуже важливо, щоб ми забезпечили нашу спільну роботу щодо збереження економічного зростання, і все те, що накопичить українська економіка, дасть можливість нам конвертувати і направити на виконання соціального контракту.

  Я вважаю, що в 2017 році у нас є всі підстави говорити про те, що буде змінено пенсійну систему, і вона буде справедливою і пенсіонери відчують збільшення пенсійних виплат. Але цю систему треба докорінно змінити, і ми готові будемо запропонувати українському суспільству такі рішення. Всьому свій час.

  Як уже показує навіть перший місяць 2017 року, підвищення вдвічі мінімальної зарплати має абсолютно позитивний характер, і сьогодні вже є мільйони українців отримали вищі зарплати. Це конкретні речі, це не пустопорожні обіцянки, а це виконання тих зобов’язань, які ми взяли на себе перед українськими громадянами, і будемо їх виконувати.

  Зрозуміло, що популізм, жертвами якого були українці багато років, і призвів до того, що українці розчарувалися і у владі, і в тих, хто називає себе опозицією. Чому? Тому що політики, на превеликий жаль, усім обіцяють усе і потім забувають єдине, дуже важливе – виконувати. І наше завдання і те, що ми робимо сьогодні, – ми виконуємо те, що пообіцяли.

  Ми обіцяємо будувати сьогодні в Україні дороги? Ми цей процес розпочали в 2016 році? Ми вдвічі, втричі збільшуємо обсяги цієї роботи в 2017 році.

  Ми обіцяли, що ми будемо добувати більше власного газу і будемо менше імпортувати? Ми це виконаємо.

  Ми обіцяли, що підвищимо зарплати? Ми це виконаємо і вже виконуємо.

  Ми змінимо пенсійну систему, яка буде справедливою по відношенню до кожного українського громадянина. І дуже важливо, щоб ми побудували таку модель, яка буде стримувати зростання будь-яких споживчих цін. Сьогодні ми побачимо картину, що було в 2016 році: де ми бачили зростання, де ми отримали зменшення. Є позиції групи товарів, по яких є занепокоєння, наприклад, молочні продукти. Ми це розуміємо, але все будемо робити для того, щоб розвивати внутрішнього виробника і навіть сьогодні ми будемо підтримувати через прийняття рішення Кабінету Міністрів розподіл тієї підтримки, яку ми надали, наприклад, у тваринництво. І це дуже позитивно вплине, в тому числі і на ціну цієї продукції.

  Тому дуже важливо від тих популістських речей відходити до системної і серйозної роботи. Я підкреслював завжди, що, по великому рахунку, якісний управлінець має бути трошки косооким: одним оком дивитися на поточні справи, іншим дивитися вперед, на середньострокову і довгострокову перспективу. Тому ми почали, з одного боку, ми оперативно вирішуємо завдання, які є на нашому порядку денному, з іншого боку, ми маємо сформувати середньостроковий план. І сьогодні, зараз, в ці дні ми його презентували абсолютно публічно перед новим роком, і сьогодні кожен міністр обговорює це рішення з експертним середовищем, громадянським суспільством, щоб це був наш з вами спільний план дій.

  Я дуже хочу, щоб люди розуміли, що буде Уряд робити в 2017 році, що ми будемо робити у 2018-му, 2019-му, 2020 роках і який це буде мати вплив на якість життя кожної людини. Я точно знаю, що ми доб'ємося успіху. Треба йти цією дорогою. "Собаки лають, а караван йде". Іншого рецепту просто немає. І коли ми будемо приходити на конкретні рішення, про які я сьогодні навіть наводив вже приклад, то ті, хто намагаються будь-що знецінити і заселити в людях зневіру, вони будуть розуміти, що ми досягаємо мети, досягаємо успіху. Люди починають це відчувати, а це означає, що вони назавжди залишаться в минулому.

  Тепер що стосується економіки. Зростання економіки – це важка праця мільйонів українців. Тому це спільна робота всіх трудівників і взагалі всіх людей в нашій країні. Кожен на своєму місці виконує свою функцію і завдання. І ми як Уряд теж докладаємо зусиль для того, щоб забезпечити макроекономічну стабілізацію й економічне зростання. І сьогодні ще раз хочу, напевно, підкреслити, а можливо, і навести приклад того, як українці об`єднані в своїй більшості, тому що завжди знайдеться якась частина – невелика частина людей, які будуть деструктивними, які хочуть щось зламати, наврочити, зробити якусь кризу, щоб там, в тій мутній воді, для себе щось спіймати.

  Ми маємо ще раз, напевно, проаналізувати Авдіївку, яка об`єднала всіх українських громадян – не політиканів. Потрібно подякувати всім, хто реально робив свою справу. Перше – це військові, які під ГРАДами, шаленими обстрілами не тільки захищають, а і можуть відстоювати і відновлювати територіальну цілісність нашої країни. І за це потрібно низько схилити голови перед ними, і перед пам`яттю тих загиблих і поранених, тих, хто героїчно тримає на собі весь тягар російської агресії. І любити українське військо потрібно не словами, а конкретними діями – коли ми голосуємо військовий бюджет, коли приймаємо рішення про модернізацію і переозброєння армії. Любити потрібно діями, а не просто словами, кожного українського воїна, перед яким, перед його честю ми маємо схилити голови.

  Коли ми приїхали в Авдіївку, ми бачили очі освітян, лікарів, комунальників, ДСНСників, які теж понесли втрати і є просто героїчними людьми, нацгвардійці – це ті люди, які на передовій, якісно, спокійно, з витримкою роблять свою справу. Я знаю, що ми це витримаємо і доб`ємося успіху.

  Але я наголошую на тому, що нам потрібно відділяти популізм від реальних і конкретних кроків, які ми сьогодні робимо. Переконаний, що ми доб`ємося успіху.

  Сьогодні я хотів би, щоб ми заслухати інформацію по статистиці. Я думаю, що ця інформація може дати нам можливість реальної оцінки того, яка сьогодні є реальна ситуація, що потрібно зробити кожному міністру, кожному присутньому тут для підсилення економічного зростання.

  Тому є пропозиція, шановні колеги, зараз заслухати Ігоря Євгенійовича Вернера – Голову Державної служби статистики. І далі ми заслухаємо також Міністра фінансів України.