• In English
 • Голова Держприкордонслужби з Главою СММ ОБСЄ в Україні обговорили актуальні та перспективні питання співробітництва
  опубліковано 07 лютого 2017 року о 16:26

  7 лютого відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України Віктора Назаренка з Главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Послом Ертурулом Апаканом. У ході зустрічі обговорювалися актуальні та перспективні питання співробітництва між Держприкордонслужбою та СММ ОБСЄ в умовах сучасної військово-політичної обстановки та були підбиті підсумки результатів спільної співпраці у 2016 році.

  У зустрічі також взяв участь представник Міністерства закордонних справ України – Посол з особливих доручень Андрій Кузьменко.

  Зазначалося, що минулий рік став роком змін, формування конструктивних відносин, всебічного співробітництва, а також зміцнення взаємної довіри, що, в свою чергу, сприяє посиленню рівня прикордонної безпеки на східному кордоні України, де ситуація, на жаль, й досі залишається складною.

  Протягом 2016 року прикордонне відомство та СММ ОБСЄ налагодили конструктивну співпрацю як на центральному, так і місцевому рівнях. Зокрема, було визначено механізм обміну інформацією, запроваджено практику проведення регулярних зустрічей з представниками польових офісів Місії, узгоджено порядок роботи експертів Місії в КПВВ щодо моніторингу ситуації тощо.

  Також відмічалося, що важливим здобутком стало те, що пропозиції Держприкордонслужби щодо наближення до кордону нових передових патрульних баз СММ ОБСЄ були реалізовані керівництвом Місії.

  Віктор Назаренко наголосив, що прикордонна служба системно працює над виконанням визначених керівництвом держави завдань з недопущення розповсюдження зони конфлікту вглиб території України та надійної охорони контрольованої ділянки українсько-російського кордону. Крім того, Держприкордонслужба відпрацьовує шляхи відновлення контролю над тимчасово непідконтрольною ділянкою, в тому числі, використовуючи потенціал СММ ОБСЄ.

  У свою чергу Ертурул Апакан запевнив, що, незважаючи на непередбачувану та напружену ситуацію на сході України, Місія й надалі зосереджуватиме основні зусилля на лінії розмежування, а також на спробах розширення та наближення своєї присутності у віддалених районах – ближче до тимчасово неконтрольованої Україною ділянки українсько-російського державного кордону. Крім того, СММ ОБСЄ переглянула технологічну концепцію діяльності та докладає максимум зусиль щодо підвищення технічних та оперативних спроможностей для забезпечення ефективного моніторингу та верифікації виконання Мінських домовленостей.

  У ході зустрічі Посол з особливих доручень МЗС Андрій Кузьменко наголосив, що питання контролю кордону є невід’ємною інтегральною складовою концепції відновлення державного суверенітету України та єдиним шляхом вирішення збройного конфлікту на сході України.

  Сторони підтвердили, що без забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до усіх без виключення ділянок українсько-російського кордону, розгортання нових передових патрульних баз Місії на тимчасово неконтрольованих Україною територіях питання відновлення кордону не можливо буде зрушити з місця. Лише консолідованими зусиллями зацікавлених сторін та використовуючи великий потенціал Спеціальної моніторингової місії можливий пошук нових шляхів відновлення територіальної цілісності України.

  За результатами зустрічі сторони висловили вдячність і надію на продовження активної співпраці та оптимістичну впевненість у досягненні поставлених цілей для встановлення миру.