• In English
 • На Дніпропетровщині близько 8100 учасників АТО отримали дозволи на відведення землі
  опубліковано 07 лютого 2017 року о 17:59

  З початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників антитерористичної операції та членів родин загиблих воїнів до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулися 9 991 учасник антитерористичної операції. Військові отримали 8 137 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 13 573 гектари.

  Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 3 532 військовослужбовці. Загальна площа наділів складає понад 8 162 гектари. Переважна більшість з наданих ділянок призначена для ведення особистого селянського господарства – 3 171 ділянка загальною площею понад 8 121 гектар.

  Безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області за цей період подали заяви 8 158 учасників антитерористичної операції. З них 6 837 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на відведення земельних ділянок загальною площею 13 051 гектар. У власність військові вже отримали 3 221 ділянку загальною площею майже 8 021 гектар.

  Для забезпечення потреб учасників АТО на території Дніпропетровської області зарезервовано 1 064 га земель державної та комунальної власності різного цільового призначення. Із них 831 гектар зарезервували фахівці Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, решту – 233 га – органи місцевого самоврядування Дніпропетровщини.

  Довідково

  Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

  На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.