• In English
 • Степан Кубів: Угода про вільну торгівлю з Канадою повинна бути ратифікована щонайшвидше
  опубліковано 07 лютого 2017 року о 13:42

  6 лютого відбувся круглий стіл щодо Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою, у якому взяли участь  Перший віце-прем’єр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська, голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганна Гопко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Канаді Андрій Шевченко, народні депутати, бізнесмени, експерти.

  Під час круглого столу обговорювали співпрацю українського та канадійського бізнесу, розширення присутності української аграрної та харчової продукції на ринку Канади, залучення інвестицій. Степан Кубів висловив сподівання, що Верховна Рада ратифікує Угоду про вільну торгівлю з Канадою у лютому 2017 року: “Це – перша Угода з країною північноамериканського регіону, яка охоплює ринок такого значного масштабу, – зауважив Степан Кубів. – Цей документ передбачає поглиблення торговельного та економічного співробітництва, появу нових ринків збуту для вітчизняної продукції, розширення доступу до ланцюгів доданої вартості”.

  Наталія Микольська окреслила перспективи для українського бізнесу, які відкриються завдяки преференційному доступу до потужного канадського ринку: “Канада - це країна зі зростаючою економікою, що відкриває великі можливості для українського експорту. В 2015 році Канада імпортувала товарів на $419,3 млрд. Беручи до уваги кількість населення Канади (близько 35.1 млн), це споживання близько $12 тис. на людину в рік. Ми говоримо про величезний ринок та можливості для українського бізнесу. Потенціал збільшення нашого експорту в Канаду майже $40 млн. Угода передбачає також спрощення ряду експортно-імпортних процедур, що призведе до здешевлення витрат, пов'язаних з експортом”.  

  За словами Наталії Микольської, після ратифікації Угоди новий злет очікує передусім на традиційні ланки експорту, зокрема на продукцію машинобудування. У цій галузі зафіксовано стрибок обсягів збуту з $7,0 млн (2014) до $10,6 млн (2016). За короткий час переваги від ратифікації Угоди зможуть відчути українські виробники олії, цукру, кондитерських виробів, шоколаду, алкогольних напоїв, пива, соків. Із промислових товарів – продукція металургії, хімічної індустрії, одяг. Зелене світло очікує на кооперацію двох країн в авіабудівній галузі. Спектр експортних найменувань значно розшириться, і це спричинить вливання до українсько-канадського бізнесового процесу чималої кількості висококваліфікованих кадрів.  

  Ганна Гопко зосередила увагу присутніх на важливості ратифікації: «Законопроект стосовно ратифікації документу, наданий Мінекономрозвитку для розгляду до Верховної Ради України, підтримано профільними парламентськими комітетами. Тож незабаром слід чекати на ратифікацію Угоди». Парламент Канади планує ратифікувати Угоду в березні 2017 року.  

  Довідково

  Історія Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою містить шість переговорних раундів (від листопада 2010 р. – до червня 2015 р.). Документ підписано в Києві 11 липня 2016 року. У відповідності до чинного законодавства Мінекономрозвитку підготувало проект Закону України “Про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою”, який було внесено на розгляд Верховної Ради України (реєстр № 0120 від 17.11.2016).