• In English
 • Володимир Лапа: Недобросовісні виробники часто прикриваються мораторієм
  опубліковано 03 лютого 2017 року о 12:46

  У сучасних умовах бізнесової діяльності деякі недобросовісні бізнесмени прикриваються мораторієм на перевірки, - зазначив Голова Держпродспоживслужби в інтерв’ю інтернет-виданню «AgroPolit.com».

  «Ті виробники, які дотримуються законодавства й усіх стандартів якості та безпечності продукції, розуміють, що деякі конкуренти використовують мораторій, досить зневажливо ставлячись до якості своєї продукції»,  - наголосив Володимир Лапа.

  З іншого боку зазначив він, є плановий контроль та нагляд, скарги самих споживачів, які не дозволяють прогресувати таким негативним явищам і дають Держпродспоживслужбі відповідні інструменти для вжиття заходів.

  «Мені, як керівнику, не хотілося б, щоб оновлена Служба формувала такий імідж, який був за попередників. Хоча, якщо подивитись новини, то час від часу в регіонах «вистрілює» інформація про зловживання та вимагання хабарів окремими представниками Служби. Наразі ми зняли у Держпродспоживслужбі вертикаль, «доходи» від якої йшли на формування «золотих батонів». Зараз згори не задаються корупційні мотиви. Але ми бачимо, що у кадрах територіальних органів чистка рядів потрібна. Коли ми мінімізуємо корупцію в службі шляхом введення в роботу всіх проектів щодо антикорупційного напрямку, то мораторій можна знімати», - заявив Голова Держпродспоживслужби.

  Крім того, додав Володимир Лапа, від частини повноважень Держпродспоживслужби доцільно відмовитися: «Занадто великі повноваження – це завжди ризик, що хтось ними може скористатися у своїх цілях. Усе, що можна перевести на рівень «без людського фактору», віддати іншим відомствам, які логічніше вписуються у їхнє виконання, ми зробимо. Зокрема, на мій погляд, це стосується уповноваження недержавних лабораторій у сфері контролю безпечності харчової продукції, звуження сфери застосування висновків СЕС і в останньому випадку, на жаль, без законодавчих змін не обійтися».