• In English
 • Голова Держпродспоживслужби: Ми впроваджуємо пілотний проект з відеофіксації перевірок
  опубліковано 01 лютого 2017 року о 16:04

  На базі Київської області впроваджується пілотний проект, який передбачає проведення процедури відеофіксації під час проведення заходів державного контролю та нагляду, які відносяться до сфери повноважень Держпродспоживслужби. Такі кроки здійснюються в рамках реалізації державної антикорупційної політики в Україні. Про це повідомив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в інтерв’ю інтернет-виданню «Цензор.нет».

  «Ми зараз запроваджуємо пілотний проект з відеофіксації перевірок, щоб потім можна було подивитися, хто має рацію, а хто - ні. Ви ж знаєте, що часто є нарікання на інспекторів. Але коли подивишся відео тієї ж Нацполіції, то не завжди, м’яко кажучи, коректно себе поводить інша сторона», - наголосив Володимир Лапа та додав, що впровадження відеофіксації перевірок дозволить зняти спекуляції щодо роботи інспекторів, а також отримати об’єктивні докази щодо дотримання чинного законодавства.

  Голова Держпродспоживслужби зазначив що, на даному етапі створена робоча група, до завдань якої відносяться питання відпрацювання процедури проведення відеофіксанції, відповідних методичних рекомендацій, визначення сфер, в яких ця процедура впроваджуватиметься, розрахунок кількості та визначення технічних характеристик устаткування. Результати роботи інспекторів у рамках проекту будуть проаналізовані, узагальнені та подані на розгляд Мінагрополітики та Уряду, де уже прийматиметься рішення про поширення цієї процедури в роботу усіх територіальних органів Держпродспоживслужби.

  «Ми «відкатаємо» цей режим на рівні області, а далі будемо запускати по всій Україні. Плануємо завершити цю процедуру протягом поточного року», - зазначив Голова Служби.

  У питанні фінансуванні запровадження процедури Держпродспоживслужба відкрита до співпраці з донорськими організаціями.

  Крім того, наголосив Володимир Лапа, у рамках Києва зараз відпрацьовується пілотний проект щодо відстеження заявником етапу розгляду свого звернення в онлайн-системі. 

  Довідково

  Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» від 5 жовтня 2016 р. № 803-р затвердив відповідні заходи, серед яких передбачено впровадження процедури відеофіксації під час здійснення працівниками Держпродспоживслужби заходів державного контролю (нагляду).