• In English
 • У МТОТ обговорили принципи роботи Цільового фонду багатьох партнерів
  опубліковано 31 січня 2017 року о 18:37

  В Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася зустріч представників Світового банку, системи ООН в Україні та Міністерства для обговорення подальших  спільних дій щодо запуску роботи Цільового фонду багатьох партнерів.

  31 січня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України представники системи ООН в Україні та Світового банку розповіли про принципи роботи так званих «двох вікон» Цільового фонду багатьох партнерів – механізму, за допомогою якого фінансуватимуться проекти з відбудови інфраструктури, відновлення економіки та розбудови миру.

  Так,  Організація Об’єднаних Націй діятиме безпосередньо у зонах, уражених конфліктом – залучатиме донорські кошти для виконання спектру завдань у сфері відновлення й розбудови миру. Група Світового банку діятиме по всій Україні та фінансуватиме, зокрема, проекти по допомозі внутрішньо переміщеним особам, проекти, пов’язані із зниженням соціально-економічного тиску на приймаючі громади, тощо.

  Нагадаємо, в жовтні 2016 р.  Кабінет Міністрів України, Організація Об’єднаних Націй та Світовий банк підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо створення Цільового фонду багатьох партнерів для відбудови територій та допомоги переселенцям.

  Начальник Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства Тетяна Ковальова під час зустрічі представила проект Державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України», що наразі допрацьовується. Вона зазначила, що додатковим джерелом фінансування заходів програми стане саме Цільовий фонд багатьох партнерів. «Дія програми розрахована на чотири роки, тобто, до 2020 року, до виконання програми планується залучити центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей. Програма передбачена для реалізації потреб мешканців Донецької та Луганської областей, а також Дніпропетровської та Харківської областей – регіонів, які найбільше постраждали внаслідок конфлікту. Програма включає три стратегічні напрямки: 1) розбудова інфраструктури та надання соціальних послуг – освіта, охорона здоров’я, енергетика, транспорт, водопостачання, екологія тощо; 2) економічне відновлення – зокрема, через надання підтримки  мікро, малого та середнього бізнесу, розширення доступу до фінансових послуг тощо; 3) зміцнення соціальної стійкості, розбудова миру та громадської безпеки – вироблення механізму згуртованості, соціальної єдності та відбудови довіри, залучення до діалогу усіх верств населення», – розповіла Тетяна Ковальова.

  Зазначимо, фінансове забезпечення програми планується здійснювати за рахунок бюджетних коштів, місцевих бюджетів, а також за рахунок міжнародної фінансової і технічної допомоги та інших джерел.