• In English
 • Ігор Жданов: Чемпіонат Європи з боксу-2017 має пройти на найвищому рівні, і Уряд докладе до цього максимум зусиль
  опубліковано 30 січня 2017 року о 17:58

  Для України велика честь і свято – приймати чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків у червні цього року. Спільними зусиллями Федерації боксу України, Міністерства молоді та спорту, Харківської обласної державної адміністрації, Національного Олімпійського комітету чемпіонат відбудеться на найвищому рівні. Про це Міністр молоді та спорту Ігор Жданов повідомив під час прес-конференції з нагоди надання Харкову права проведення чемпіонату Європи з боксу серед чоловіків, яка відбулась 30 січня у конференц-залі НОК України.

  У прес-конференції також взяли участь президент НОК України Сергій Бубка, голова Харківської ОДА Юлія Світлична, президента Федерації боксу Володимир Продивус, віце-президент Федерації Дмитро Шенцев.

  Ігор Жданов зазначив, що найближчим часом буде створений оргкомітет з підготовки до проведення чемпіонату, і, зокрема, складений відповідний кошторис: "Я мав попередню розмову із Прем`єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Він запевнив, що на подію такого масштабу частина коштів буде виділена із Державного бюджету. Разом із федерацією боксу і Харківською ОДА ми також будемо більш детально оцінювати необхідні видатки та їх джерела, залучати спонсорів".

  Проведення Євро-2017 з боксу – невипадкова подія, підкреслив Міністр: "Політика Мінмолодьспорту і середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 року в цілому спрямовані на те, щоб Україна залучала видатні міжнародні спортивні події. Це підтримуватиме позитивний імідж держави у міжнародному спортивному русі. Так, у 2017 році в Україні відбудеться чемпіонат світу з хокею у дивізіоні ІА, чемпіонат Європи зі стрибків у воду".

  Окреме питання – безпека змагань, адже Харківська область межує із зоною проведення АТО. Йому буде приділено особливу увагу з боку організаційного комітету, зазначив Ігор Жданов: "До оргкомітету буде залучено необхідні силові структури. Проведення такої видатної спортивної події саме у Харкові має свідчити про те, що Україна контролює свої території. Що ми безпечна, європейська держава, приваблива для спортивного туризму".

  Президент НОК України Сергій Бубка привітав рішення Європейської Конфедерації боксу щодо проведення європейської першості у Харкові: "Тут проходили і матчі чемпіонату Європи з футболу, поєдинки Всесвітньої серії боксу за участю нашої команди "Українські отамани", зустрічі клубного чемпіонату світу з вільної боротьби, футбольні поєдинки й багато-багато інших стартів".

  Також Сергій Бубка наголосив, що вже затверджені реформи суддівства в аматорському боксі. Зокрема, судді на кожен поєдинок будуть призначатися не комісію, а незалежною електронною системою, а для визначення переможця поєдинку будуть враховуватися картки всіх п'яти суддів. 

  У свою чергу голова Харківської ОДА Юлія Світлична зазначила, що Харків готовий забезпечити високий рівень, як організації чемпіонату в цілому, так і безпеку  як вболівальників, так і самих спортсменів безпосередньо: "У міста чималий досвід прийому змагань найвищого рівня, є відповідна інфраструктура".

  Президент Федерації боксу Володимир Продивус розповів, що українська збірна вже розпочала підготовку до змагань: "У нас молода команда, і кожен спортсмен готовий захищати честь країни, червоніти за нашу збірну точно не будемо".

  Нагадаємо, що 24 січня 2017 року Федерація боксу України отримала офіційний лист від Європейської Конфедерації боксу (EUBC), в якому була проінформована про те, що саме Харкову надали право проведення чемпіонату Європи з боксу серед чоловіків 2017 року. Переважна більшість Членів Виконавчого комітету EUBC віддала перевагу в голосуванні на користь України. Свої заявки на проведення Чемпіонату Європи подавали також Туреччина та Росія.

  У чемпіонаті братимуть участь команди з 44 країн світу, близько 400 чоловік. Чемпіонат відбудеться у палаці спорту "Локомотив", де з комфортом можуть розміститися п`ять тисяч глядачів.

  Важливо, що цьогорічний чемпіонат Європи з боксу серед чоловіків ХАРКІВ-2017 стане офіційним кваліфікаційним етапом відбору боксерів на світову першість, яка проходитиме наприкінці вересня поточного року в Гамбурзі (Німеччина). У кожній з десяти вагових категорій буде відібрано по вісім боксерів на чемпіонат світу.